ارتودنسی دندان نامرئی، متحرک و ثابت دندان: هزینه،مراحل

gg

از بازدید شما از سایت کلینیک دندان پزشکی محتشم واقع در اصفهان متشکریم. متخصصان و دندان پزشکان این کلینیک مفتخر به ایجاد یک محیط راحت و دوستانه برای بیماران خود هستند. فلسفه کاری ما تعهد کامل نسبت به رفع نیازهای درمانی بیمار است. در این کلینیک دندان پزشکی، خدمات ارتودنسی دندان و آخرین درمان های پیشرفته ارتودنسی نامرئی، متحرک و ثابت برای ارتودنسی بزرگسالان و ارتودنسی کودکان انجام می شود. اما هزینه ارتودنسی ثابت، متحرک، نامرئی چقدر است؟ همانند انواع دیگر روش‌های درمانی ارتودنسی، هزینه‌ی ارتودنسی نامرئی بستگی به پیچیدگی و طول درمان دارد. به عنوان یک قاعده‌ی کلی، هزینه‌ی این روش در مقایسه با هزینه سیم کشی دندان مرسوم  بالاتر است. با این حال تنها متخصص مربوطه بطور دقیق می‌تواند هزینه‌ی آن را تعیین نماید. با توجه به اینکه این پلاک ها در ایران ساخته نمی شوند، هزینه درمان این روش به دلیل هزینه های لابراتوری معمولی بالاتر می باشد .

هدف ما در کلینیک دندانپزشکی محتشم ایجاد یک طرح لبخند زیبا مطابق با انتظار بیمار است.

ارتودنسی چیست؟


خدمات ارتودنسی دندان جهت ایجاد طرح لبخند زیبا از طریق هماهنگ کردن و ردیف کردن دندان ها، لب ها، و فک ها با یکدیگر و قرار دادن آنها در موقعیت صحیح انجام می شود. به این ترتیب دندان ها عملکرد بهتر داشته، تمیز کردن آنها ساده تر است، فاصله بین دندانها رفع میگردد و به احتمال زیاد برای تمام طول زندگی فرد باقی می مانند.

چگونه می توان از نیاز به استفاده از خدمات ارتودنسی آگاه شد؟


فقط دندان پزشک یا متخصص ارتودنسی می توانند نیاز شما به استفاده از خدمات جراحی ارتودنسی را تعیین کنند. در این حالت با استفاده از روش های تشخیص شامل دریافت سابقه کامل درمانی و سلامت دندان، معاینه کلینیکی، مدل های گچی ساخته شده از دندان ها، و نیز عکس برداری رادیولوژی مخصوص از دندان ها، متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک می تواند درباره نیاز شما به استفاده از این خدمات تصمیم گیری کرده و در صورت نیاز از یک برنامه درمانی مناسب برای شما استفاده نماید. در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر، شما یک فرد مناسب برای استفاده از خدمات ارتودنسی ثابت و متحرک هستید:

•    پیش دندانی: که گاهی اوقات به آن «دندان خرگوشی» نیز گرفته می شود، شرایطی است که دندان های بالای جلوی دهان بیش از حد جلو آمده و بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرد.
•    آندر بایت: که در آن دندان های پایین بیش از حد جلو آمده یا دندان های بالا بیش از حد عقب است و این شرایط باعث ایجاد ظاهر غیر عادی برای فرد می شود.
•    کراس بایت: در کراس بایت دندان های بالا در هنگام گاز گرفتن و جویدن به مقدار کافی در جلوی دندان های پایین قرار نمی گیرند.
•    اپن بایت: اپن بایت حالتی که در آن بین سطح جویدن دندان های جلو و یا دندان های کنار دهان در زمان قرار گرفتن دندان های عقب بر روی یکدیگر، فاصله ایجاد می شود.
•    قرارگیری نامناسب خط میانی دندان های جلو: هنگامی که مرکز دندان های جلو بالای دهان با مرکز دندان های جلوی پایین دهان هماهنگ نیست.
•    فاصله بین دندان ها: وجود شکاف یا فاصله بین دندان ها در نتیجه از بین رفتن دندان ها یا کامل نشدن رشد یک دندان یا قرارگیری نامناسب آنها در کنار یکدیگر.
•    ازدحام و شلوغی دندان ها: هنگامی که تعداد زیادی از دندان ها در یک نقطه از دهان رشد کرده و فضای کافی برای آنها در دهان وجود نداشته باشد.

عملکرد بریس های ارتودنسی


براکت های ارتودنسی از مواد فلزی یا ارتودنسی سرامیکی ساخته می شوند. هر براکت در یک موقعیت بسیار دقیق با استفاده از چسب باندینگ به دندان متصل می شود. در ادامه یک سیم ارتودنسی براکت ها را با حلقه پلاستیکی نگه داشته(سیم کشی دندان) و فشار مناسب را جهت حرکت به سمت موقعیت صحیح به دندان ها وارد می کند.

کلینیک دندانپزشکی محتشم از آخرین تکنولوژی ها و تجهیزات روز برای بیماران خود استفاده می کند و به این ترتیب افراد بزرگسال می توانند از مجموعه متنوعی از روش های درمانی شامل ارتودنسی ثابت ، بریس ها یا تراز کننده های شفاف تا پروتز و عمل جراحی برای رفع مشکل دندان های خود استفاده نمایند. این کلینیک همچنین مفتخر به ارائه خدمات به بیماران با ناتوانی ها و نیازهای خاص است. ارائه این خدمات به صورتی است که می توان درمان های لازم را در حوزه های مختلف زیر یک سقف به بیماران ارائه کرد.

درمان اولیه


اولین مرحله از درمان که به آن فاز اول درمان نیز گرفته می شود، معمولاً زمانی انجام می شود که بیمار یک کودک بوده و دندان های شیری وی هنوز وجود داشته باشند. در این مرحله متخصص ارتودنسی می تواند از درمان های اصلاحی به موقع برای کودک استفاده کرده و شلوغی و ازدحام شدید دندان ها و مشکلات فک را اصلاح نماید.
کلینیک دندان پزشکی محتشم به بیماران خود توصیه می کند که از خدمات ارتودنسی سریع اولیه نباید بعد از سن 7 سالگی استفاده شود. با رسیدن کودک به سن 7 سالگی، اولین دندان های آسیاب دائمی رشد می کنند. در این زمان(سن ارتودنسی) متخصص زیبایی دندان می تواند وضعیت قرارگیری دندان ها در کنار یکدیگر از جلو به عقب و از پهلو را بررسی کرده و وجود فضای کافی در دهان کودک برای رشد دندان های دائمی بزرگتر را ارزیابی نماید. به این ترتیب در صورت مشاهده مشکل در این رابطه می توان از روش های درمانی مناسب و یا سیم کشی دندان کودکان برای فرد استفاده کرد.

مزایای درمان اولیه


مزایای حاصل از درمان اولیه به شرح زیر هستند:
•    ایجاد فضای کافی برای رشد عادی دندان های دائمی و رفع ازدحام و شلوغی دندان ها
•    کاهش ریسک آسیب ناشی از پیش دندانی
•    کاهش نیاز به کشیدن دندان ها
•    کاهش دوره درمان با استفاده از بریس ها یا حذف نیاز به استفاده از آنها
هنگامی که تمام دندان های دائمی در دهان بیمار رشد کرد، ارتودنتیست نیاز به استفاده از مرحله دوم درمان ارتودنسی را برای بیمار بررسی می نماید.

ابزارهای مورد استفاده


در طول درمان اولیه، متخصص ارتودنسی از ابزارهای داخل دهانی یا ابزارهای تثبیت کننده موقت همچون باز کننده سقف دهان، محافظ لب، پلاک ارتودنسی متحرک یا ابزارهای خارج دهانی مثل هدگیر و ماسک های صورت استفاده می کند. این ابزارها امکان ایجاد فضای کافی در ناحیه فک و اصلاح نحوه رشد دندان ها را فراهم می نمایند. به این منظور لازم است بیمار در فواصل زمانی 4 تا 6 هفته ای به مطب متخصص ارتودنسی جهت اصلاحات لازم در ارتودنسی متحرک مراجعه نماید.

درمان جامع ارتودنسی


درمان های ارتودنسی می توانند باعث حرکت دندان ها در همه سنین و حتی پس از کامل شدن رشد دندان ها شوند. به هر حال، گاهی اوقات افراد بزرگسال با فرسایش، آسیب دیدگی، از دست دادن دندان ها و یا از بین رفتن استخوان نگهدارنده دندان ها مواجه می شوند. به همین دلیل، درمان دندان افراد بزرگسال معمولاً نیازمند هماهنگی بین متخصص ارتودنسی، جراح دهان، پریودنتیست، متخصص درمان ریشه و دندان پزشک خانواده برای اطمینان از اصلاح مناسب وضعیت دندان ها است.

انواع بریس ها


امروزه در اکثر موارد از بریس های فلزی برای افراد استفاده می شود. بریس های فلزی، کوچکتر، راحت تر و جذاب تر از سایر بریس ها هستند. علاوه بر این شما می توانید از بریس های سرامیکی ساخته شده از مواد نیمه شفاف برای رفع مشکل خود استفاده کنید. این نوع بریس ها از جذابیت خاص برای افراد بزرگسال برخوردار هستند. در مواردی که مشکلات قرار گرفتن دندان ها بر روی یکدیگر و نیز مشکلات ازدحام و شلوغی دندان ها خفیف تر باشد، معمولاً از تراز کننده های نامرئی برای بیمار می توان استفاده کرد و به این ترتیب دندان ها را به سمت محل صحیح آنها هدایت نمود.

مینی ایمپلنت


یکی از تکنولوژی های جدید مورد استفاده در ارتودنسی، مینی ایمپلنت یا ابزارهای انچوریج موقت (TADs) است. متخصص ایمپلنت می تواند ابزار ایمپلنت دندان را بطور موقت بر روی فک بالا و پایین قرار داده و حرکت های خاص دندان که قبلاً انجام آنها غیر ممکن یا بسیار سخت بود را امکان پذیر نماید.

نگهدارنده ها و ابزارهای مربوط به آن


درمان ارتودنسی با برداشتن بریس از روی دندان ها خاتمه پیدا نمی کند. به عبارت دیگر نگهداری و حفظ نتایج درمان یک بخش مهم از فرآیند درمان می باشد. یک نگهدارنده به صورتی طراحی شده که دندان ها را در موقعیت جدید حفظ کند و به این ترتیب می تواند نگهدارنده را با چسب به داخل دندان ها متصل کرد. علاوه بر این بعضی از نگهدارنده ها نیز متحرک هستند و از مواد شفاف یا پلاستیک صورتی ساخته می شوند.

هزینه و قیمت


با توجه به انواع مختلف بریس های موجود و برنامه های درمان سفارشی برای هر بیمار، قیمت ارتودنسی بزرگسالان و همچنین هزینه ارتودنسی بستگی به نیازهای خاص بیمار دارد.

قیمت ارتودنسی ثابت نیز مانند دیگر روش‌های ارتودنسی به پیچیدگی مشکل، نوع وسایل مورد استفاده و مدت زمان درمان بستگی دارد. بنابراین هزینه دقیق درمان تا زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی مشخص نمی‌شود.

چرا کلینیک دندانپزشکی محتشم؟

این کلینیک از قدیم در خیابان محتشم کاشانی اصفهان قرار گرفته و مفتخر به ارائه خدمات تخصصی ارتودنسی و برنامه های درمانی با هزینه مناسب به کودکان و افراد بزرگسال است. علاوه بر این، کلینیک دندانپزشکی محتشم دارای تجربه خاص در ارائه خدمات درمانی به بیماران ناتوان یا افراد دارای نیازهای درمانی خاص و پیچیده است. برخی مزایای استفاده از خدمات این کلینیک درمانی به شرح زیر هستند:
•    ارائه خدمات خاص به مشتریان و دستیابی به نتایج دلخواه آنها
•    هزینه ها و بهای درمان و قیمت ارتودنسی قابل قبول و مناسب
•    موقعیت مناسب در شهر اصفهان
•    استفاده از آخرین تکنولوژی های روز
•    ارائه خدمات درمانی جامع
•    استفاده از طرح های پرداخت مناسب

پژوهش در کلینیک دندان پزشکی محتشم


واحد پژوهش و توسعه کلینیک دندان پزشکی محتشم یک از واحدهای پیشرو در حوزه مطالعات ارتودنسی و حرکت دندان ها است. در این واحد مطالعات متعدد بر روی حیوان ها و انسان ها در حال انجام است و روش های حرکت سریع تر دندان ها و تقویت استخوان های فک مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. اخیراً در این واحد یک روش درمانی جدید کشف شده که می تواند حرکت دندان ها را در مراحل اولیه درمان به صورت بی خطر و موثر 50 درصد سریع تر نماید.

همکاران ما در کلینیک دندانپزشکی محتشم خوشحال می‌شوند که به هرگونه پرسش شما در زمینه ارتودنسی و هزینه ارتودنسی متحرک پاسخ بدهند. برای اطلاعات بیشتر یا گرفتن نوبت با شماره های 36252573 (031) - 36274484 تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق فرم مشاوره با پزشک مورد نظر در ارتباط باشید.