اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان

smiles

زمانی که لبخند می‌زنید، سراسر جهان همراه با شما لب به خنده می‌گشاید

ما در کلینیک دندانپزشکی محتشم در اصفهان بر این باوریم که لبخند صرفاً یک ویژگی فرعی نیست، بلکه بازگو کننده احساسات و عواطف آدمی در مورد خود و جهان اطرافش است و تأثیر شگرفی در شناخت دیگران از ما دارد. هنگامی که لبخند خود را پنهان می‌کنید، در حقیقت لذت و خوشی خود را سرکوب می‌کنید و گاه حتی باعث می‌شوید دیگران از شما گریزان شوند. اگر خصوصیتی در لبخندتان در مورد زیبایی دندان وجود دارد که اجازه لبخند زدن و خندیدن آزادانه را از شما سلب می‌کند، بدون لحظه‌ای درنگ با ما تماس بگیرید تا از مزایای اصلاح طرح لبخند و درمان‌هایی مانند سفید کردن دندان، روکش ، ایمپلنت‌های دندان و لمینیت برخوردار شوید.

ونیر دندان در طول سال‌های گذشته بطور چشمگیر در اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان نقش موثری داشته است. به این ترتیب امروزه از سیستم‌های جدیدتر ونیر دندان که با استفاده از مواد پرسلاین ساخته شده و بسیار شبیه به مینای دندان هستند، برای رفع مشکلات ظاهری دندان‌ها استفاده می‌شود. این شرایط به معنی این است که با تقبل هزینه لامینت دندان به صورت یک جسم خارجی در دهان قابل تشخیص نبوده و به خوبی با طرح لبخند فرد هماهنگ می‌شود. سیستم‌های مدرن ونیر دندان همچنین نیازمند ایجاد تغییر زیاد در وضعیت دندان‌ها برای کار گذاشتن نیستند. در حقیقت مینای دندان از اهمیت زیاد در حفظ سلامت دندان برخوردار بوده و لازم است تا حد ممکن با استفاده از سیستم‌های مدرن بدون وارد شدن آسیب به مینا امکان دستیابی به نتایج درمانی و زیبایی مورد نظر بیمار فراهم شود.

لبخند دریچه‌ای است که ما رو به جهان خارج می‌گشاییم، و نخستین ویژگی است که در ما به چشم می‌آید و قضاوت اولیه دیگران از ما را شکل می‌دهد. بنابراین جای شگفتی نیست که هر روز افراد بیشتری برای عمل‌های اصلاحی و هر چه زیباتر ساختن دندان‌ها و لبخند خود به دندانپزشکی زیبایی مراجعه می‌کنند.

در صورت نیاز با شماره‌های  36252573 (031) - 36274484 (031) تماس بگیرید یا به صورت برخط درخواست نوبت کنید تا در اولین فرصت وقت مشاوره برایتان تنظیم شود.

رویکرد کلینیک محتشم برای طراحی لبخند


رویکرد ما در کلینیک محتشم برای اصلاح طرح لبخند و طراحی لبخند، مانند روشمان در مورد برنامه درمانی دندان، کاملاً مشارکتی است و اصلاح طرح لبخند با همفکری بیمار و دندانپزشک انجام می‌گیرد. دندانپزشک در ابتدا از بیمار می‌خواهد تا اهداف و سبک زندگی‌اش را بیان کند و لبخند و ظاهر رویایی خود را توصیف کند، سپس بهترین برنامه از جمله ارتودنسی سریع برای نیل به اهداف مشخص طرح‌ریزی می‌شود.

کلینیک محتشم با ارائه خدمات طرح لبخند زیبا رویای شما را برآورده می‌سازد و سرانجام لبخند رویایی‌تان بر روی چهره‌تان نقش می‌بندد. بنابراین چه خواستار رفع نقص یک دندان هستید، چه تمایل به طراحی لبخندی کاملاً جدید و اصلاح تمام دندان‌ها دارید، ما به شما کمک می‌کنیم تا به لبخند دلخواهتان دست یابید.

خدمات طراحی لبخند


2

طراحی لبخند علاوه بر جذابتر کردن لبخند، سلامت عمومی را نیز بهبود می‌بخشد. بخش مهمی از طرح لبخند دندان به مشکلات زیربنایی و اصلی، مانند پوسیدگی دندان، می‌پردازد، بنابراین لبخند زیبا هم نشانه جذابیت است و هم نشانه سلامتی. بیمار و متخصص زیبایی دندان پس از بازیابی سلامت دهان و دندان یکی از درمان‌های زیبایی زیر را با توجه به شرایط انتخاب می‌کنند:

•   ایمپلنت های دندان: ایمپلنت جایگزین دائمی و بلند مدت دندان از دست رفته است. ایمپلنت دندان علاوه بر شباهت و عملکردی مشابه دندان طبیعی یکپارچگی و ساختار صورت را نیز حفظ می‌کند که برای انجام آن باید نزد متخصص ایمپلنت مراجعه کنید. ایمپلنت دندان نوعی دندان مصنوعی است که برای حمایت از بازیابی دندان یا دندان های از دست رفته استفاده می شود و می تواند به توقف یا جلوگیری از بین رفتن استخوان فک کمک کند. عمل جراحی ایمپلنت دندان یک نمونه از عمل های جراحی است که در آن از اعضای مصنوعی و پروتز ثابت برای بازیابی سلامتی بیمار استفاده می شود، اما با این وجود این عمل جراحی یک شکل از جراحی زیبایی دندان نیز هست.
•    تاج دندان: تاج‌ پرسلن (سرامیکی/ چینی) بهترین روش ترمیم شکستگی، ترک خوردگی یا لب‌پریدگی دندان است. این روکش‌ها با ظاهر طبیعی‌شان نقص دندان‌ها را کاملاً می‌پوشاند.
•    سفید کردن دندان‌ها: ما با بهره‌گیری از مؤثرترین و نوین‌ترین سیستم‌های موجود سفید کردن دندان‌ها (بلیچینگ)، روش‌های درمان در منزل و در مطب را به بیماران ارائه می‌دهیم. سفید کردن دندان ممکن است بعد ار انجام  مراحل ارتودنسی از جمله ارتودنسی سریع بر اثر تجمع پلاک دندان بر روی دندان ها  نیاز باشد . بنابراین شما باید برای رسیدن به این هدف به دنبال روش بلیچینگ دندان که ویژگی های زیر را داراست باید باشید: 1. سریع و راحت باشد. 2. ماندگاری همیشگی داشته باشد. 3. باعث حساس شدن دندان ها نشود. 4. به ریشه و مینای دندان آسیب نرساند. 5. توسط دندانپزشک زیبایی انجام پذیر باشد. هزینه‌های سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها در مطب بسته به تعداد جلسات مورد نیاز، سیستم مورد استفاده متغیر می‌باشد . تمایل به ادامه‌ی درمان در خانه که معمولاً شامل استفاده از ژل سفید کننده جهت حفظ سفیدی دندان‌ها است،در هزینه بلیچینگ دندان موثر است .در مطالعات متعددی ثابت شده است که سفید کردن دندان روشی کاملاً ایمن و مؤثر می‌باشد. مهم‌ترین اثرات جانبی سفید کردن دندان، حساس شدن موقتی دندان‌ها نسبت به سرما می‌باشد.

•    روکش پرسلن (سرامیکی/ چینی): این روکش‌های بسیار باریک همرنگ دندان به طور سفارشی برای هر بیمار متناسب با سطح‌های جلویی دندان به گونه‌ای ساخته می‌شود که اندازه و شکل دلخواه پدید بیاید. لمینیت دندان راه حل ایده‌آلی برای ترمیم دندان لب پریده و تغییر رنگ داده محسوب می‌شود. باندینگ کامپوزیت دندان ، درمانی بسیار کم‌هزینه است که می‌تواند در مدت زمانی به کوتاهی یک جلسه‌ی درمانی، تغییرات گسترده‌ای را در لبخند شما ایجاد کند. باندینگ کامپوزیت به موادی همرنگ دندان اطلاق می‌شود که از ترکیب رزین‌های پلاستیکی و یک پرکننده‌ی شیشه‌ای بدست می‌آیند. مواد شیشه‌ای بکار رفته در این ترکیب، استحکام و شفافیتی شبیه‌ به یک دندان طبیعی را برای این کامپوزیت‌ها ایجاد می‌کنند. هزینه کانپوزیت ونیر به نسبت درمان های دیگر لبخند زیبا بسیار مناسب است .
•    صاف و مرتب کردن: برای داشتن لبخندی زیبا و صاف و ردیف کردن دندان های خود دیگر لازم نیست سال‌ها سیم‌های فلزی را بر روی دندان‌هایتان تحمل کنید. امروزه با بهره‌گیری از ارتودنسی‌ های نامرئی گوناگون می‌توان تنها ظرف چند ماه دندان‌هایی صافتر و طرح لبخند دندان خوشایندتر داشت. پس از کشیدن یا در کل نبودن دندان، دندان‌های اطراف جابجا و به سمت حفره‌های خالی دندان کج می‌شود. برخی بیماران برای رفع این مشکل پیش از کاشت دندان درمان ارتودنسی را برای اصلاح جابه‌جایی دندان‌ها شروع می‌کنند. ارتودنسی قبل از ایمپلنت برای بیمارانی مفید است که به دلایل مادرزادی یک یا چند دندان ندارند؛ برای مثال برخی بیماران به صورت مادرزادی فاقد دندان‌های آسیای شیری بالایی هستند، در این صورت ممکن است در دهان فضای کافی برای کاشت دندان در جایی که هیچ‌گاه دندانی نبوده، وجود نداشته باشد. اما به کمک درمان ارتودنسی و کاشت دندان می‌توان دندان‌ها را به مرور زمان حرکت داد تا فضای لازم برای ایمپلنت ایجاد شود. در مطب يك متخصص ارتودنسي و متخصص زیبایی دندان ، هزينه ي ارتودنسي به صورت پيش پرداخت -حدود يك چهارم مبلغ كلي- دريافت مي شود. سپس درمان ارتودنسي ثابت يا متحرك كه حدود ١٨ تا ٢٤ ماه طول مي كشد آغاز مي شود و بقيه ي هزینه ارتودنسی دندانهای فاصله دار به صورت اقساط ماهيانه دريافت مي گردد.

متقاضیان


بهترین متقاضیان طراحی لبخند ، اصلاح کامل دندان‌ها و سفید کردن دندان باید از سلامت عمومی مناسب و بهداشت دهان و دندان خوبی برخوردار باشند، اما در عین حال از بعضی ویژگی‌های مشخص لبخندشان بطور مثال دندانهای فاصله دار ، ناراضی باشند. هر چه مشخصات لبخند دلخواه واضح‌تر و تعیین شده‌تر باشد، فرایند طراحی لبخند موفقیت‌آمیزتر خواهد بود.

مشکلات قابل حل از طریق طراحی لبخند


به کمک طراحی لبخند و تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای می‌توان نقص‌های زیبایی گسترده‌ای مانند موارد زیر را برطرف نمود.
•    تغییر رنگ و از بین رفتن رنگ دندان
•    ترک یا لب پریدگی دندان از طریق تقبل هزينه لمينت دندان
•    فرسودگی، تغییر شکل یا اندازه نامناسب دندان با تقبل  هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای قابل درمان می باشد .
•    انحراف یا کجی ملایم دندان
•    فاصله بین دندانها
•    لبخند لثه نما (لبخند لثه ای) لبخند لثه‌ای، همانطور که از نامش پیدا است، عبارت است از نمایان شدن بخش زیادی از لثه در هنگام لبخند زدن لبخند لثه‌ای، عارضه بسیار شایعی است که توسط یک متخصص لثه قابل درمان می‌باشد. برخی از افراد لبخند لثه ای را ناشی از کوتاهی دندان‌ها می‌دانند، حال آنکه معمولاً اندازه دندان‌ها استاندارد بوده و این بافت اضافی لثه است که دندان‌ها را می‌پوشاند. لبخند لثه‌ای به طرح لبخندی گفته می‌شود که در آن بیشتر از سه یا چهار میلی‌متر از لثه در هنگام لبخند زدن نمایان شود. عوامل گوناگون دندانی،فکی می‌تواند علت بروز لبخند لثه نما باشد. در واقع، بعضی افرادی که از عارضه لبخند لثه‌ای رنج می‌برند همیشه سعی می‌کنند با دهان بسته بخندند یا اصلاً نخندند. خوشبختانه امروزه روش‌های متعددی برای رفع این مشکل بسیار شایع وجود دارد.  عوامل دیگری نیز در بروز لبخند لثه نما نقش دارند، که به همین دلیل اولین کاری که متخصص لثه در درمان لبخند لثه ای  انجام می‌دهد تعیین علت این مشکل است.
•    خط لثه ناصاف

وجود عارضه‌های دندان


تمرکز اصلی در فرایند اصلاح طرح لبخند زیباتر ساختن لبخند است و سلامت دهان اولویت آن محسوب نمی‌شود. بنابراین مشکلات جدی دهان را باید پیش از شروع طراحی لبخند درمان نمود. مشکلات رایج عبارت‌اند از:

•    بیماری لثه: بیماری بافت‌های نگه دارنده دندان‌ها (پریودنتال) مشکل متداولی است که خونریزی، التهاب و نفس بد بو را به دنبال دارد. این نوع بیماری در صورت درمان نشدن در نهایت به از دست دادن دندان و تحلیل استخوان فک می‌انجامد. دندانپزشک در مراحل اولیه معمولاً این عارضه را با پاکسازی دندان‌ها درمان می‌کند. البته در صورت پیشرفت کردن عارضه باید پاکسازی عمیق‌تری، موسوم به جرم گیری و صاف کردن دندان، انجام شود. پاک‌سازی عمیق ریشه (روت پلنینگ) ‌یک روش درمان برای بیماری حاد لثه است. در بیماری لثه، التهاب بافت منجر به فاصله گرفتن لثه از سطح ریشه شده و باعث ایجاد یک فضای کوچک موسوم به پاکت پریودنتال می‌گردد. این وضعیت، تمیز نگه داشتن لثه را بسیار دشوار ساخته و اجازه می‌دهد تا باکتری‌ها درون پاکت‌ها تجمع یابد. جرم گیری دندان و پاک‌سازی عمیق ریشه ‌شامل تمیز کردن دقیق سطوح ریشه برای ازبین بردن رسوبات و جرمگیری دندان است.

•    دندان قروچه (براکسیسم): دندان قروچه غالباً عارضه‌ای ناشی از استرس و فشار روانی است که به مرور زمان به درد فک، اختلال مفصلی ـ فکی ـ گیجگاهی و آسیب ساختاری دندان‌ها منجر می‌شود. دندانپزشک در صورت دندان قروچه کردن بیمار باید پیش از شروع فرایند طراحی لبخند درمان دندان قروچه را انجام دهد. در صورت درمان نشدن این عارضه، سایش مداوم دندان‌ها روی یکدیگر باعث می‌شود نتایج مطلوبی به دست نیاید و لبخند جذاب جدید دیگر چندان حوشایند نباشد.

•    پوسیدگی درمان نشده: پزشک پوسیدگی را درمان و حفره ایجاد شده را پر می‌کند. این ترمیم نه تنها دندان آسیب دیده را تقویت می‌کند، بلکه از انتقال باکتری‌ها به دندان‌های کناری نیز جلوگیری می‌کند. تمام دندان‌های پوسیده را باید قبل از ادامه درمان انتخابی ترمیم کرد.

•    نامنظم بودن شدید: با طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند می‌توان نامنظم بودن ملایم دندان‌ها را اصلاح کرد. با این حال اختلال‌های فکی ـ دندانی (مال اکلوژن) شدید یا انحراف شدید دندان‌ها در این فرایند برطرف نمی‌شود. درمان‌های ارتودنسی دندان مختلفی، مانند براکت‌ها و پلاک‌های متداول قدیمی، ارتودنسی نامرئی و براکت‌های همرنگ دندان، لبخند را زیبا می‌سازد و علاوه بر درمان لبخند لثه ای، سلامت دندان‌ها را بهبود می‌بخشد.

استعمال دخانیات و سیگار کشیدن


یکی از اهداف اصلی زیبایی خنده از میان بردن یا پوشاندن لکه‌هایی است که در اثر عامل‌های مختلفی چون کشیدن سیگار ایجاد می‌شود. اگر سیگاری هستید یا دخانیات مصرف می‌کنید، این لکه‌ها بار دیگر به مرور زمان دندان‌ها را بدمنظر خواهند ساخت. بنابراین چنانچه می‌خواهید نتایج به دست آمده از اصلاح طرح لبخند لثه ای ماندگاری بالایی داشته باشد، به نفعتان است که سیگار را پیش از شروع درمان ترک کنید.

انتظارهای واقع بینانه


بیمار پیش از شروع اصلاح دندان‌ها و طراحی لبخند و اصلاح لبخند لثه ای  باید به درک مناسبی از نتایج نهایی درمان اصلاح طرح لبخند لثه ای دست یابد. اکثر دندانپزشکان با بهره‌گیری از سیستم‌های تصویربرداری دیجیتال پیچیده قادر هستند پیش‌نمایشی از نتیجه عمل‌های خاص  برای طرح لبخند لثه ای را ارائه دهند.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی


بستن برخی فضاهای بین دندانی باز بدون درمان ارتودنسی

photo_2017-05-21_15-29-oo24

 • هزینه پایین‌تر نسبت به درمان ارتودنسی
 • انجام‌پذیر بودن در یک جلسه ویزیت
 • عدم تراش دندان جهت بازسازی آن
 • قابل برگشت بودن دندان

تغییر شکل یا تصحیح شکل دندانهای بدفرم

photo_2017-05-20_11-25-00

 • حداقل تراش یا عدم تراش دندان‌های مذکور
 • عدم نیاز به روکش و آسیب به بافت سالم دندان
 • انجام درمان در یک جلسه
 • هزینه کمتر

سفید کردن و بازگرداندن رنگ طبیعی دندان‌های بدرنگ

photo_2017-05-21_15-2iii9-24

 • عدم نیاز به روکش و تراش ساختار دندان
 • هزینه پایین تر نسبت به روکش
 • قابل انجام بودن در یک جلسه در اکثر موارد

هزینه


از آنجایی که مورد طراحی لبخند و اصلاح دندان‌های هر بیمار با دیگری متفاوت است، هزینه اصلاح طرح لبخند نیز طبعاً برای تمام بیماران یکسان نیست. بنابراین تخمین قیمت اصلاح طرح لبخند غیرممکن است؛ هزینه کلی طراحی لبخند در واقع به عامل‌های بی‌شمار و همچنین عمل‌های انجام شده بستگی دارد. هزینه‌ و قیمت لامینت دندان نیز تا حد زیادی علاوه بر دندانپزشک، به لمینیت نصب شده برای شما نیز وابسته است. همچنین کلینیک محتشم طرف قرارداد با سازمان ها و بیمه های مختلف می باشد. علاوه بر این می توانید تعرفه های خدمات دندانپزشکی این کلینیک را مشاهده کنید.

می توانید با شماره‌های 36252573 (031) یا 36274484  (031) تماس بگیرید و جهت گرفتن نوبت اقدام کنید و یا از طریق فرم مشاوره با دندانپزشک در ارتباط باشد و هر چه سریعتر همان گونه که همواره در آرزویش بوده‌اید، لبخند بزنید.

 

        زندگی فاصله ی بین آمدن و رفتن ماست                   شاید آن لبخندی که امروز دریغش کردیم

        آخرین فرصت لبخند ماست                                         زندگی همهمه مبهمی از خاطره هاست

       هرجا که خندیدیم ، زندگی هم آنجاست                       زندگی شوق رسیدن به خداست

                                         لبخند بزن بی پروا ، چهره خندانت زیباست...