ارتودنسی دندان نامرئی، متحرک و ثابت دندان: هزینه،مراحل

ارتودنسی

از بازدید شما از سایت کلینیک دندان پزشکی محتشم واقع در اصفهان متشکریم. متخصصان و دندان پزشکان زیبایی این کلینیک مفتخر به ایجاد یک محیط راحت و دوستانه برای بیماران خود هستند. فلسفه کاری ما تعهد کامل نسبت به رفع نیازهای درمانی بیمار است. در این کلینیک دندان پزشکی، خدمات ارتودنسی دندان و آخرین درمان های پیشرفته ارتودنسی نامرئی، متحرک و ثابت برای ارتودنسی بزرگسالان و ارتودنسی کودکان انجام می شود. اما هزینه ارتودنسی ثابت، متحرک، نامرئی چقدر است؟ همانند انواع دیگر روش‌های درمانی ارتودنسی، هزینه‌ی ارتودنسی نامرئی بستگی به پیچیدگی و طول درمان دارد. به عنوان یک قاعده‌ی کلی، هزینه‌ی این روش در مقایسه با هزینه سیم کشی دندان مرسوم بالاتر است. با این حال تنها متخصص مربوطه بطور دقیق می‌تواند هزینه ارتودنسی دندان را تعیین نماید. با توجه به اینکه این پلاک ها در ایران ساخته نمی شوند، قیمت ارتودنسی نامرئی به دلیل هزینه های لابراتوری معمولی بالاتر می باشد. هزینه ارتودنسی نامرئی توسط سازنده تعیین می‌شود. متخصص ارتودنسی می‌تواند تخمین بهتری از قیمت به شما بدهد. عوامل مؤثر در هزینه‌ها عبارتند از میزان مرتب و ردیف کردن دندان که باید انجام شود و تعداد بریس‌هایی که باید در طول درمان به کار ببرید. معمولاً هزینه بریس‌های معمولی مورد به مورد تفاوت دارد و به نیازهای هر فرد بستگی داشته که در مورد آن باید با متخصص ارتودنسی ثابت تبادل‌ نظر کرد. بسیاری از بیمه‌های درمانی دندان، استفاده از بریس‌های نامرئی را به عنوان یک درمان ارتودنسی دندان کودکان معمول تحت پوشش قرار می‌دهند اما حتماً با شرکت بیمه‌گذار خود صحبت کنید تا معلوم شود که آیا این درمان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد یا نه. هزینه درمان ارتودنسی با بریس‌های نامرئی خیلی بیشتر از بریس‌های معمولی نیست. اگر هزینه برای شما بسیار مهم است، در مورد روش‌های پرداخت با دکتر دندانپزشک زیبایی خود صحبت کنید.

عوارض ارتودنسی نامرئی، متحرک و یا ثابت دندان ناچیز است. وسایل مورد استفاده در ارتودنسی دندان به خودی خود نمی‌توانند باعث ایجاد آسیب و عوارض ارتودنسی دندان شوند، اما تمیز کردن ضعیف آن‌ها و استفاده زیاد از مواد غذایی شیرین و نوشیدنی‌ها می‌تواند آسیب جدی به دندان‌ها وارد کند.

هدف ما در کلینیک دندانپزشکی محتشم ایجاد یک طرح لبخند زیبا مطابق با انتظار بیمار است.

ارتودنسی چیست؟


ارتودنسی

خدمات ارتودنسی دندان جهت ایجاد طرح لبخند زیبا از طریق هماهنگ کردن و ردیف کردن دندان ها، لب ها، و فک ها با یکدیگر و قرار دادن آنها در موقعیت صحیح انجام می شود. با انجام ارتودنسی، دندان ها عملکرد بهتری داشته، تمیز کردن آنها ساده تر است و فاصله بین دندانها رفع میگردد و به احتمال زیاد برای تمام طول زندگی فرد باقی می مانند. در طول جلسه اصلاح وضعیت بریس ها، متخصص ارتودنسی در کودکان، بزرگسالان و بارداری همچنین می تواند وضعیت حرکت دندان ها و بهبود ایجاد شده در آنها را از نزدیک بررسی نماید. به این ترتیب ممکن است به بیمار پیشنهادات خاص جهت بهبود نتایج نهایی حاصل درمان ارائه شود. حرکت دندان کودک از محل خود حداقل به سه هفته زمان نیاز دارد. این شرایط به معنی این است که جلسات مورد نیاز برای تنظیم بریس ها هر سه تا ده هفته یکبار برگذار خواهد شد. به هر حال امروزه با تقبل قیمت ارتودنسی با سیم های ارتودنسی جدید، تعداد جلسات اصلاح و تنظیم بریس کاهش یافته و در واقع مدت زمان ارتودنسی در کودکان، بزرگسالان و بارداری افزایش یافته است.

کاندیدای ارتودنسی


ارتودنسی

اگر دچار شرایط زیر هستید باید به پزشک مراجعه کنید شاید به ارتودنسی نیاز داشته باشید:

شلوغی دندان

 شلوغی دندان شایع‌ترین دلیل نیاز به درمان ارتودنسی است که در میان کودکان شیوع بیشتری دارد. شلوغی دندان به این معنا است که فاصله کافی بین دندان‌ها وجود ندارد. در صورتی که در دهان فضای کافی برای همه دندان‌ها وجود نداشته باشد دندان‌ها دچار شلوغی می‌شوند و روی هم قرار می‌گیرد. متاسفانه با گذر زمان شلوغی دندان‌ها بدتر خواهد شد که این امر باعث می‌شود مسواک زدن دندان و استفاده از نخ دندان بسیار دشوار باشد و بیمار وقت زیادی را صرف تمیز کردن دندان‌های خود کند و نتواند همه آنها را به خوبی تمیز کند. شلوغی شدید دندان باعث می‌شود که امکان تمیز کردن همه نقاط دندان وجود نداشته باشد که در این حالت ریسک تشکیل پلاک و پوسیدگی دندان، بدبو شدن تنفس، بیماری لثه و از بین رفتن استخوان اطراف لثه به وجود می‌آید. شروع درمان ارتودنسی در دوران جوانی به صاف و مرتب شدن دندان‌ها و جلوگیری از بروز مشکلات دهان و دندان از قبیل درد دندان، پوسیدگی و بیماری لثه کمک می‌کند. می‌‌توان در دوران بزرگسالی نیز برای درمان ارتودنسی و ترمیم دندان‌های آسیب دیده ناشی از شلوغی دندان به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

اوربایت

منظور از اوربایت این است که دندان‌های فک بالا به صورت افقی و عمودی دندان‌های فک پایین را می‌پوشانند. شدت بروز اوربایت در افراد مختلف متفاوت است اما معمولاً در مواردی که دندان‌های بالا خیلی جلوتر از دندان‌های فک پایین باشند کاملاً جلب توجه می‌کنند. اوربایت شدید می‌تواند باعث بروز مشکلات زیر و اختلالات مربوط به سلامت دهان و دندان شود:

 • افزایش ریسک تروما و آسیب دیدگی دندان‌های جلو
 • افزایش ریسک شکستن دندان‌های جلو به علت ضرب دیدگی
 • بروز عوارض متعدد و کاهش طول عمر دندان‌های ترمیم شده از قبیل فیلینگ زیبایی، روکش و ونیر دندان

کراس بایت

کراس بایت یکی دیگر از اختلالات فک و دندان است که دندان‌های فک بالا داخل دندان‌های فک پایین قرار می‌گیرند و در صورتی که این اختلال درمان نگردد می‌تواند باعث بروز مشکلات زیر شود:

 • شکستگی و تحلیل رفتن دندان‌های بالا و پایین
 • افزایش میزان عقب رفتگی دندان‌ها
 • غیرممکن بودن فرایند ترمیم شکستگی یا تحلیل رفتن دندان‌ها
 • نابرابر بودن رشد فک بالا و پایین

آندربایت

 آندر بایت نیز یکی دیگر از اختلالات فک و بایت است که همه دندان‌های فک پایین جلوتر از دندان‌های فک بالا قرار دارند. معمولاً این اختلال به اندازه نامناسب فک ارتباط دارد و می‌تواند باعث بروز مشکلات زیر شود:

 • غیر عادی بودن حالت صورت
 • تسریع فرآیند پیر شدن صورت
 • اختلال در گاز زدن و جویدن مواد غذایی

اپن بایت

اپن بایت نیز یکی دیگر از اختلالات بایت است که در این عارضه دندان‌های ردیف جلو با دندان‌های پایین تماس ندارند. این عارضه می‌تواند باعث بروز مشکلات زیر شود:

 • بروز مشکل در هنگام گاز زدن مواد خوراکی
 • بروز مشکلات کلامی مانند نوک زبانی صحبت کردن

عملکرد بریس های ارتودنسی


براکت های ارتودنسی از مواد فلزی یا ارتودنسی سرامیکی ساخته می شوند. هر براکت در یک موقعیت بسیار دقیق با استفاده از چسب باندینگ به دندان متصل می شود. در ادامه یک سیم ارتودنسی ثابت براکت ها را با حلقه پلاستیکی نگه داشته و فشار مناسب را جهت حرکت به سمت موقعیت صحیح به دندان ها وارد می کند.

کلینیک دندانپزشکی محتشم از آخرین تکنولوژی ها و تجهیزات روز برای بیماران خود استفاده می کند و به این ترتیب افراد بزرگسال می توانند از مجموعه متنوعی از روش های درمانی شامل ارتودنسی ثابت ، بریس ها یا تراز کننده های شفاف تا پروتز و عمل جراحی برای رفع مشکل دندان های خود استفاده نمایند. این کلینیک همچنین مفتخر به ارائه خدمات به بیماران با ناتوانی ها و نیازهای خاص است. ارائه این خدمات به صورتی است که می توان درمان های لازم را در حوزه های مختلف زیر یک سقف به بیماران ارائه کرد.

مراحل تغییر کردن دندان در درمان ارتودنسی


ارتودنسی

 یک لبخند زیبا و جذاب پس از اتمام درمان ارتودنسی خلق می‌شود چه نیروهای مختلفی به صورت برنامه‌ریزی شده به دندان وارد خواهند شد و در مرتب کردن دندان نقش به سزایی را ایفا می‌کنند. به طور کلی زیبا بودن لبخند و مرتب شدن دندان‌ها تاثیر به سزایی در ظاهر صورت و اعتماد به نفس شما دارد و به همین دلیل نحوه قرار گرفتن دندان‌ها روی هم و سلامت دهان و دندان موضوع بسیار مهمی تلقی می‌‌شود. بنابراین درمان ارتودنسی برای صاف و مرتب کردن دندان‌ها و خلق لبخندی زیبا مستلزم صرف زمان و هزینه است و به تخصص و مهارت متخصص ارتودنسی بستگی دارد که دندان‌ها در یک مسیر مناسب شروع به حرکت کنند و تناسب خوبی با یکدیگر داشته باشند.

برای مشاهده کلیپ ارتودنسی اینجا کلیک کنید.

 چند ماه اول پس از نصب بریس روی دندان

 از چند ماه اول پس از نصب بریس روی دندان تحت عنوان مطابقت اولیه یاد می‌‌شود. در مراحل اولیه استفاده از بریس، براکت‌ها روی هریک از دندان‌های شما قرار داده می‌شوند. در این مرحله پزشک فرض می‌‌کند که استفاده از بریس فلزی برای شما بهتر است و در واقع استفاده از این نوع بریس برای موارد شدید مال اکلوژن بسیار مناسب می‌باشد. در اکثر موارد در مرحله اول فقط بریس دندان‌های فک بالا نصب می‌شوند. فشار خفیف و دائمی که توسط سیم در براکت به دندان و رباط‌های پریودنتال وارد می‌شود باعث می‌شود که استخوان اطراف دندان در یک طرف را دچار شکستگی شود و در طرف دیگر دندان جوش بخورد. فشار ایجاد شده به صاف و مرتب شدن دندان در یک دوره نسبتاً کوتاه کمک می‌کند که در برخی موارد نتایج حاصل از درمان ارتودنسی طی مدت ۳ ما قابل مشاهده خواهد بود، البته این امر به وضعیت انطباق دندان در مرحله اول و طرح درمان بستگی دارد. به طور کلی ایجاد تناسب اولیه دندان‌ها یک مسئله بسیار مهم و جدی برای ادامه مسیر درمان و صاف و مرتب کردن دندان‌ها است.

 مرتب کردن همه دندان‌ها

 مرحله بعدی درمان ارتودنسی کمی ‌طولانی‌تر است و می‌‌تواند حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد که در این مرحله وضعیت بایت اصلاح می‌شود و دندان‌ها مرتب می‌گردند. در فرایند مرتب کردن دندان‌ها مسیر حرکت همه آنها تغییر می‌کند تا به خوبی در کنار هم قرار بگیرند. به این ترتیب که طی مدت کوتاهی وضعیت بایت تغییر می‌کند و به همین دلیل متخصص ارتودنسی از بریس فک بالا و فک پایین برای صاف و مرتب کردن و حفظ تناسب دندان‌ها با یکدیگر استفاده می‌کند تا دندان‌های بالا به خوبی روی دندان‌های پایین قرار بگیرند. به عبارت دیگر نصب بریس روی دندان‌های فک بالا و پایین به اصلاح بایت کمک می‌کند و با ایجاد انحنای طبیعی در دندان‌های ردیف بالا و پایین، زاویه مناسبی را برای ریشه دندان‌ها و حرکت آنها در موقعیت مناسب ایجاد می‌نماید. این فرآیند در سه مرحله انجام می‌شود که عبارتند از جلو به عقب، طرفین و بالا به پایین. در مرحله مطابقت باید از سیم سفت تر و بزرگتر استفاده می‌شود. پزشک برای کمک به فرایند اصلاح حالت فک، بر اساس ماهیت مال اکلوژن از کش ارتودنسی استفاده می‌کند.

انواع بریس


 امروزه شما می‌توانید با بهره گرفتن از آخرین فناوری مدرن در عرصه دندانپزشکی در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین بازه زمانی به مرتب کردن و خلق لبخندی زیبا برای کودک خود بپردازید. بهبود وضعیت دهان و دندان و خلق لبخندی زیبا به بهبود اعتماد به نفس بیمار کمک می‌کند. روش‌های متعددی برای ایجاد نتایج دلخواه و مورد انتظار وجود دارد که متخصص ارتودنسی می‌تواند به شما برای انتخاب بهترین نوع بریس برای دندان‌های کودک‌تان کمک کند و همه نیازهای ویژه او را در نظر بگیرد. در بخش زیر به سه نوع بریس مختلف اشاره می‌‌کنیم که می‌‌توانند به صاف و مرتب شدن دندان‌های کودک شما کمک کنند:

 بریس فلزی دامون

ارتودنسی

 در بریس‌های قدیمی از گره‌های الاستیک استفاده می‌شود تا دندان‌ها صاف و مرتب شوند که این امر می‌‌تواند باعث ایجاد درد بسیار زیادی شود. گره‌های الاستیک ریسک تجمع و تشکیل پلاک را افزایش می‌‌دهند که این مسئله بسیار ناخوشایند است. استفاده از بریس دامون بسیار راحت است زیرا یک مکانیسم لرزشی بی‌نظیر برای نگه داشتن سیم در جای خود استفاده می‌کند و به این ترتیب دندان می‌‌تواند به راحتی حرکت کند، فرایند درمان کوتاه شود و کودک دچار درد و ناراحتی نگردد. بریس دامون بسیار قدرتمند و مقاوم است و تمیز کردن آن راحت می‌باشد. در بریس فلزی دامون برخلاف بریس‌های فلزی قدیمی از براکت‌های کوچک فلزی استفاده می‌شود که ظاهر بهتری را به وجود می‌آورند.

 بریس سرامیکی

ارتودنسی

 بریس شفاف سرامیکی دامون همه مزایای بریس فلزی دامون را دارد اما از آنجایی که در این نوع بریس به جای براکت فلزی از براکت سرامیکی استفاده می‌شود دیگران نمی‌‌توانند به راحتی از وجود این نوع بر روی دندان‌های کودک شما مطلع شوند بنابراین کودک نگران دیده شدن بریس خود نخواهد بود و به همین دلیل می‌تواند به راحتی در همه فعالیت‌های خود شرکت کند. این نوع بریس مانند بریس فلزی دامون به سرعت به مرتب شدن دندان‌ها کمک می‌کند. دوران درمان در مقایسه با سایر روش‌های ارتودنسی بسیار کوتاه است. بیمارانی که از این نوع بریس استفاده می‌‌کنند در مقایسه با بریس‌های فلزی و بریس نامرئی کمتر به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌‌کنند. به طور متوسط تعداد جلسات مراجعه به متخصص ارتودنسی در دوران درمان در بیمارانی که از بریس سرامیکی دامون استفاده می‌‌کنند در مقایسه با بیمارانی که از بریس فلزی استفاده می‌کنند کمتر است (هفت جلسه). افرادی که از بریس متحرک نامرئی که توسط سایر تولیدکنندگان عرضه می‌‌شود استفاده می‌‌کنند، می‌‌توانند در مواقع خاصی از روز بریس را از دندان خود جدا کنند. در عوض بریس شفاف دامون باید به صورت ۲۴ ساعته و تمام طول هفته روی دندان باشد تا به بهترین حالت ممکن به صاف و مرتب کردن دندان‌ها بپردازد و با خلق لبخندی زیبا به بهبود زیبایی صورت کمک کند.

 بریس نامرئی

 بریس نامرئی

 همانگونه که از اسم این نوع گریس مشخص است نامریی بوده و می‌توان گفت که هیچکس متوجه نمی‌‌شود شما از بریس نامرئی استفاده می‌‌کنید. به طور کلی بریس نامرئی و متحرک برای کودکان مناسب نیست اما می‌تواند یک گزینه مناسب برای برخی از نوجوانان باشد. می‌‌توان هنگام مسواک زدن و غذا خوردن، بریس اینویزالاین را از دهان خود خارج کرد. افرادی که از این نوع بریس استفاده می‌‌کنند باید در طول روز حدود ۲۰ تا ۲۲ ساعت از نگه دارنده استفاده کنند تا نتایج دلخواه آنها به دست بیاید. در این نوع بریس پزشک تصاویر سه بعدی از دندان‌های بیمار تهیه می‌کند و در صفحه کامپیوتر نحوه حرکت، میزان حرکت و ظاهر نهایی آنها را به بیمار نشان می‌دهد. پزشک چندین نوع مطابقت دهنده پلاستیکی را به بیمار می‌دهد که باید به مدت دو هفته از آنها استفاده کند تا دندان‌ها به آرامی حرکت کرده و در موقعیت نهایی خود قرار بگیرند. در نهایت با گذشت چند ماه دندان‌های بیمار صاف و مرتب شده و لبخندی زیبا خواهد داشت.

 نگه دارنده


ارتودنسی

 پس از آنکه دوران درمان با بریس ارتودنسی به اتمام رسید باید از نگه دارنده برای حفظ حالت فعلی دندان‌ها استفاده کرد. مدت زمان استفاده از نگه دارنده به عوامل متعددی بستگی دارد که استفاده مداوم از آن تا پایان این مرحله از درمان خلق لبخندی زیبا را تضمین خواهد کرد.

 انواع نگه دارنده

 به طور کلی دو نوع نگه دارنده اصلی وجود دارد که عبارتند از نگه دارنده متحرک و ثابت. می‌‌توان هنگام غذا خوردن و مسواک زدن دندان‌ها به راحتی نگه دارنده متحرک را از دهان خود خارج کرد. باید حداقل تا یک سال پس از اتمام دوران استفاده از بریس به صورت مداوم از نگه دارنده استفاده کرد. متخصص ارتودنسی طول دوران استفاده از نگه دارنده را تعیین می‌کند. پس از این مرحله در صورتی که متخصص ارتودنسی از عدم حرکت دندان‌ها اطمینان حاصل کند به بیمار پیشنهاد می‌دهد که فقط در ساعات شب از نگه دارنده استفاده کند. نگه دارنده‌های ثابت تا چندین سال روی دندان قرار داده می‌‌شوند و می‌توان تا چندین دهه از آنها استفاده کرد. این دو نوع نگه دارنده در سه مدل در بازار وجود دارند که می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد. در بخش زیر به انواع آنها اشاره می‌کنیم:

 • نگه دارنده‌های ثابت: این نوع نگه دارنده به قسمت پشت دندان متصل شده و ثابت می‌شود.
 • نگه دارنده‌ هاولی: رایج‌ترین نوع نگه دارنده است که بر اساس حالت دهان تنظیم می‌شود و توسط یک سیم اطراف دندان شما را می‌پوشاند.
 • نگه دارنده نامرئی یا اسیکس: از پلاستیک شفاف ساخته شده است و کاملا نامرئی بوده و کسی متوجه نمی‌شود که شما از آن استفاده می‌کنید.

 مراقبت از نگه دارنده

ارتودنسی

 هنگامی‌که دوره استفاده از نگه دارنده شروع می‌شود باید به طور مرتب به تمیز کردن آن پرداخت. افرادی که از نگه دارنده ثابت استفاده می‌‌کنند باید به طور منظم به دندان پزشک خود مراجعه کنند تا دندان آنها را به لحاظ وجود پوسیدگی و تشکیل جرم و پلاک در اطراف آن بررسی کند. می‌توان نگه دارنده متحرک را با فرو بردن آن در آب و سرکه تمیز کرد. همانگونه که انتظار دارید می‌‌توانید در صورت لزوم و در مواقعی که قرار ملاقات دارید نگهدارنده خود را خارج کنید اما باید فورا پس از اتمام قرار ملاقات، مجدداً نگه دارنده را روی دندان‌تان قرار دهید. نصب بریس یا نگه دارنده روی دندان نباید به عنوان مانعی برای نادیده گرفتن بهداشت و مراقبت از دهان و دندان در نظر گرفته شود. در عوض باید برای تمیز کردن دندان و ارتودنسی خود وقت صرف کنید تا از بروز مشکلات دهان و دندان جلوگیری شود. با بالا رفتن سن، دندان‌ها نیز دستخوش پیری می‌‌شوند و به این ترتیب باید هر روز از نخ دندان استفاده کنید و حداقل روزی دو بار دندان‌های خود را مسواک بزنید. استفاده از خمیر دندان و مسواک مناسب به رفع باکتری‌هایی که بین دندان‌ها جمع شده‌اند کمک می‌کند به این ترتیب حتی اگر مدت زمان استفاده از نگه دارنده مشخص نباشد باید به بهداشت دهان و دندان خود و حفظ سلامت آن توجه داشته باشید.

 باید تا چه مدت از نگه دارنده استفاده کرد؟

 بدون شک اتمام دوره درمان با بریس می‌تواند لبخندی زیبا را به وجود بیاورد اما برای حفظ نتایج به دست آمده از این مرحله باید از نگه دارنده استفاده کرد. نگه دارنده وسیله‌ای است که بر اساس شرایط دهان و دندان بیمار تهیه می‌شود تا پس از خارج کردن بریس، دندان‌های شما در جای فعلی خود باقی بمانند. اگرچه نگه دارنده یک وسیله متحرک است مدتی طول می‌کشد که دندان‌ها به موقعیت جدید خود عادت کنند و به راحتی درون بافت نرم لثه و فک قرار بگیرند. استفاده از نگه دارنده در هنگام خواب و در فواصل زمانی بین دو وعده غذایی به حفظ وضعیت فعلی دندان‌ها کمک می‌کند و از حرکت کردن آنها به جای اولیه جلوگیری خواهد کرد.

هزینه و قیمت


با توجه به انواع مختلف بریس های موجود و برنامه های درمان سفارشی برای هر بیمار، قیمت ارتودنسی بزرگسالان و همچنین هزینه ارتودنسی بستگی به نیازهای خاص بیمار دارد. محل انجام ارتودنسی نیز بر مقدار هزینه درمان ارتودنسی تاثیرگذار است. در یک کشور خاص هم ممکن است تعرفه ارتودنسی از استانی به استان دیگر متفاوت باشد.

روش تعیین قیمت ارتودنسی بزرگسالان و کودکان یکسان است. تعرفه و هزینه ارتودنسی بر مبنای شدت مشکل، پیچیدگی طرح درمان، وسیله مورد استفاده و مدت زمان لازم برای اصلاح مشکل ارتودنسی دندان تعیین می‌شود. بار دیگر یادآوری می‌کنیم که هیچ سنی برای مرتب کردن دندان‌ها و شروع درمان ارتودنسی دیر نیست، همه شایسته داشتن دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا و درخشان بعد از گذر مدت زمان درمان ارتودنسی هستند.

قیمت ارتودنسی ثابت نیز مانند دیگر روش‌های ارتودنسی به پیچیدگی مشکل، نوع وسایل مورد استفاده و مدت زمان درمان بستگی دارد. بنابراین هزینه ارتودنسی متحرک یا ثابت به طور دقیق تا زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی مشخص نمی‌شود.

چرا کلینیک دندانپزشکی محتشم؟

این کلینیک از قدیم در خیابان محتشم کاشانی اصفهان قرار گرفته و مفتخر به ارائه خدمات تخصصی ارتودنسی و برنامه های درمانی با هزینه ارتودنسی نامرئی و هزینه ارتودنسی با بریس های فلزی و ارتودنسی کودکان به صورت متحرک و افراد بزرگسال است. علاوه بر این، کلینیک دندانپزشکی محتشم دارای تجربه خاص در ارائه خدمات درمانی به بیماران ناتوان یا افراد دارای نیازهای درمانی خاص و پیچیده است. برخی مزایای استفاده از خدمات این کلینیک درمانی به شرح زیر هستند:

 • ارائه خدمات خاص به مشتریان و دستیابی به نتایج دلخواه آنها
 • هزینه سیم کشی دندان و بهای درمان و قیمت ارتودنسی قابل قبول و مناسب
 • موقعیت مناسب در شهر اصفهان
 • استفاده از آخرین تکنولوژی های روز
 • ارائه خدمات درمانی جامع
 • استفاده از طرح های پرداخت مناسب

پژوهش در کلینیک دندان پزشکی محتشم


واحد پژوهش و توسعه کلینیک دندان پزشکی محتشم یک از واحدهای پیشرو در حوزه مطالعات ارتودنسی و حرکت دندان ها است. در این واحد مطالعات متعدد بر روی حیوان ها و انسان ها در حال انجام است و روش های حرکت سریع تر دندان ها و تقویت استخوان های فک مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. اخیراً در این واحد یک روش درمانی جدید کشف شده که می تواند با تقبل هزینه ارتودنسی کودکان و بزرگسالان حرکت دندان ها را در مراحل اولیه درمان به صورت بی خطر و موثر 50 درصد سریع تر نماید.

همکاران ما در کلینیک دندانپزشکی محتشم خوشحال می‌شوند که به هرگونه پرسش شما در زمینه ارتودنسی و هزینه ارتودنسی متحرک پاسخ بدهند. برای اطلاعات بیشتر یا گرفتن نوبت با شماره های 36252573 (031)36274484 تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق فرم مشاوره با پزشک مورد نظر در ارتباط باشید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد:

بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

مقالات مرتبط
تماس با ما