ایمپلنت اصفهان: هزینه ایمپلنت توسط بهترین متخصص اصفهان چقدر است؟

ایمپلنت دندان  یک ریشه دائمی جدید برای یک دندان از دست رفته است. ایمپلنت دندان دقیقاً مانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسد و احساس می‌شود، آن‌ها دائمی هستند، می‌توانید بدون ترس از خجالت به خاطر ظاهر دندان‌ها صحبت کنید یا بخندید، غذاهای موردنظرتان را بخورید و روش کاشت آن‌ها بسیار موفق و نسبتاً کم هزینه است.

نباید اجازه دهید که اضطراب در مورد هزینه‌های ایمپلنت دندان، شما را از داشتن لبخندی زیبا و یکدست که همیشه می‌خواستید باز دارد. برای انجام ایمپلنت در اصفهان می‌توانید به کلینیک دندانپزشکی محتشم مراجعه کرده و یک جلسه‌ی معاینه و مشاوره داشته باشید تا ببینید که چگونه کاشت‌های دندانی می‌توانند باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و بهبود آینده شما شوند. در ادامه، با تجزیه و تحلیل کردن انواع روش‌های زیبایی و ترمیمی مختلف، به اطلاعات مفیدی در مورد این درمان دست خواهید یافت.

ایمپلنت دندان چیست؟


ایمپلنت دندان چیست

در این شکل از ترمیم و زیبایی لبخند، دندان از دست رفته با ایمپلنت یا پست تیتانیومی جایگزین می‌شود. یک ایمپلنت یا پست، با استخوان فک پیوند می‌خورد تا پایه‌ی ثابتی را برای یک دندان مصنوعی یا روکش تاج دندان ایجاد کند. ایمپلنت همچنین باعث کاهش تحلیل استخوان می‌شود. یک اباتمنت که در بالای پیچ ایمپلنت قرار می‌گیرد، روکش تاج دندان را با اطمینان به پایه متصل می‌کند تا عملکرد دهان و دندان و لبخند زیبایی را به بیمار بازگرداند. برای جایگزینی چند دندان‌های از دست رفته می‌توان ایمپلنت‌های متعدد کاشت. ایمپلنت همچنین می‌تواند پایه‌ای برای پل‌ها و پروتزهای دندان مصنوعی ثابت یا متحرک باشد.

مزایای ایمپلنت اصفهان چیست؟


مزایای ایمپلنت اصفهان چیست؟(ایمپلنت دندان مزایای مختلفی را به بیماران به همراه دارد، از جمله:

  • ظاهر، احساس و عملکرد آن‌ها مانند دندان‌های طبیعی شما می‌باشد
  • با مراقبت و اقدامات اولیه‌ای برای نگهداری (کمتر از آنچه برای دندان مصنوعی انجام می‌شود)، ماندگاری بالایی خواهد داشت
  • ایمپلنت با داشتن میزان موفقیت بالایی، روشی ایمن و مؤثر است
  • آن‌ها رشد استخوان را تشویق کرده و از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری می‌کنند
  • باعث بهبود ظاهر و عزت‌نفس فرد می‌شوند
  • دندان‌های ترمیم شده شما دیگر در خطر ابتلا به پوسیدگی نیستند

چه کسی می‌تواند یک کاندیدای خوب برای ایمپلنت یک دندانی باشد؟


اگر یکی از دندان‌های جلویی‌تان یا دندان‌های پیشینتان را از دست داده‌اید، یک ایمپلنت تک دندانی می‌تواند به شما در بازیابی توانایی جویدن و همچنین ظاهر قبلی‌تان کمک کند. اکثر بیماران ما که دندان‌هایشان کنده شده یا کشیده شده است، کاندیدای خوبی برای کاشت ایمپلنت دندان هستند. البته شما باید برای کشیدن دندان، به اندازه کافی از سلامت خوبی برخوردار باشید. یک جلسه‌ی مشاوره برای ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی محتشم واقع در اصفهان که شامل معاینه‌ی دهان و عکس‌برداری رادیولوژی از دهان می‌شود، تعیین می‌کند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر.

انجام ایمپلنت در اصفهان چقدر طول می‌کشد؟


انجام ایمپلنت در اصفهان چقدر طول می‌کشد

روند کاشت ایمپلنت دندان حداقل چند ماه طول می‌کشد. اگر از سلامت دهان و دندان خوبی برخوردار هستید و استخوان فک شما به اندازه کافی مستحکم است که یک ایمپلنت را در خود نگه دارد، پزشک می‌تواند در همان روز کشیدن دندان، پست ایمپلنت تان را قرار دهد. بیمار باید چند ماه صبر کند تا منطقه‌ی کاشت ایمپلنت بهبود یابد و سپس بتواند تاج نهایی دندان را بگذارد. اگر بیمار عفونت داشته باشد، دندان خود را در اثر صدمه از دست داده باشد یا به عمل پیوند استخوان احتیاج داشته باشد، ممکن است نیاز باشد که چندین هفته یا چند ماه دیگر صبر کند تا تمام مراحل کاشت ایمپلنت دندان تکمیل شود.

چند دندان را می‌توان با استفاده از ایمپلنت دندان جایگزین کرد؟


از ایمپلنت‌های دندانی می‌توان برای جایگزینی یک دندان یا یک سری دندان کامل استفاده کرد. آنچه بسیاری از مردم ممکن است ندانند این است که برای هر یک از دندان‌های از دست رفته، لزوماً به یک ایمپلنت نیاز ندارید – این دقیقاً به نسبت 1 به 1 نیست. تعداد زیادی از بیماران از تکنیک کاشت دندان All-on-4 بهره می‌گیرند که در آن فقط از چهار ایمپلنت برای جایگزینی دائمی کل مجموعه‌ی دندان‌های بالایی و یا دندان‌های پایینی استفاده می‌شود.

روش ایمپلنت تکی چه تفاوتی با ایمپلنت چند دندانی دارد؟


چه اینکه شما با استفاده از ایمپلنت، یک دندان یا چند دندان را جایگزین می‌کنید، در هر صورت روش کار مشابه است. جراحی ایمپلنت دندان معمولاً یک عمل سرپایی است که نیاز به مراجعه‌های متعدد به مطب دارد، اگرچه ایمپلنت‌های دندانی All-on-4 ممکن است فقط به یک جلسه ویزیت نیاز داشته باشند. برای ایمپلنت دندان، از پست‌های تیتانیومی کوچکی استفاده می‌شود که به استخوان فک شما فیوز می‌شود (جوش می‌خورد) و درست کار ریشه دندان‌های از دست رفته را انجام می‌دهد. یک روکش تاج دندان (که به آن اباتمنت نیز گفته می‌شود)، برای حمایت از ایمپلنت استفاده می‌شود. با این وجود، ممکن است شما مجبور شوید چندین ماه صبر کنید تا یک تاج دائمی تعبیه شود، زیرا دهان برای جوش خوردن ایمپلنت با استخوان (پیوند استخوانی)، به زمانی برای تطبیق یافتن و فرایند بهبودی نیاز دارد فرآیندهای درمانی نیاز دارد. گاهی اوقات برای آماده سازی استخوان فک بیمار برای قرار دادن حتی یک کاشت دندانی، عمل پیوند استخوان لازم است. برای انجام این عمل، از بیهوشی موضعی، آرام بخشی در حال هوشیاری و گزینه‌های بیهوشی عمومی ارائه می‌شود تا این روش با حداقل تهاجمی برای بیماران، راحت‌تر انجام شود.

بهبودی پس از عمل کاشت ایمپلنت یک دندان چگونه است؟


بهبودی پس از عمل کاشت ایمپلنت یک دندان چگونه استبعد از هر عمل جراحی دهانی، مقداری تورم، خونریزی و دردی جزئی قابل پیش‌بینی است. اگرچه، همه‌ی این عوارض باید در طی یک یا دو روز فروکش کند. پزشکان ممکن است داروی مسکن یا آنتی‌بیوتیک برای بیماران خود تجویز کنند. اکثر بیماران می‌توانند به‌جز خوردن غذاهای سخت یا جویدنی، در طی چند روز فعالیت‌های عادی و برنامه‌ی غذایی خود را از سر بگیرند. در صورت مشاهده علائم و عوارض شدید، سریعاً با دندان‌پزشک خود تماس بگیرید.

آیا عمل کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟


اگرچه دردی که در طی این عمل احساس می‌شود، از فردی به فرد دیگر متفاوت است، درد و ناراحتی ناشی از عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان معمولاً قابل تحمل است. به خاطر مواد بی‌حسی و یا آرام بخشی که قبل از شروع درمان دریافت می‌کنید، در طی عمل چیزی احساس نخواهید کرد و هرگونه ناراحتی بعد از عمل به طور معمول با یک مسکن معمولی قابل کنترل است. روش ایمپلنت و ارائه روش‌های آرام بخشی، به بیماران مبتلا به اضطراب دندانپزشکی یا سایر مشکلات و نگرانی‌ها کمک می‌کند. ممکن است بعد از این عمل دچار درد و ناراحتی شوید که این عارضه را معمولاً می‌توان با استفاده از یخ و استفاده از داروهای مسکنی مانند ایبوپروفن برطرف کرد.

اگرچه این مورد بسیار نادر است، اما عمل جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند خطرات خاصی را برای سلامتی فرد در پی داشته باشد، از جمله عفونت‌ها، آسیب دیدن دندان‌ها یا اعصاب مجاور و مشکلات سینوس ناشی از کاشت‌های بیرون زده. متخصصین ایمپلنت اصفهان در کلینیک محتشم، با شما در مورد خطرات احتمالی و حتی نادر ناشی از این جراحی، به طور مفصل صحبت خواهند کرد.

ایمپلنت دندان تا چه مدت دوام خواهد داشت؟


ایمپلنت دندان با مراقبت مناسب، می‌تواند 20 سال یا بیشتر دوام داشته باشد. آن‌ها حتی می‌توانند برای یک عمر باقی بمانند. روکش‌های تاج دندان معمولاً 10 تا 15 سال یا بیشتر ماندگار خواهند بود.

هزینه ایمپلنت در اصفهان


هزینه ایمپلنت ممکن است بسته به تعداد کاشت موردنیاز و هرگونه شرایطی که نیاز به درمان‌های اضافی دارد (مانند عفونت، از بین رفتن استخوان و غیره) که قبل از عمل باید به آن‌ها رسیدگی شود، متفاوت باشد. کاشت ایمپلنت معمولاً نسبت به سایر روش‌های ترمیمی، مانند دندان مصنوعی یا پل (بریج) بسیار گران‌تر است، البته برای سال‌های بیشتری نیز دوام خواهند داشت و راحتی و آسایش بیشتری را برای بیمار در پی دارند. علاوه بر این، ایمپلنت مزایای زیادی در سلامت و زیبایی دهان و دندان دارد.

سؤالات متداول


سؤالات متداول

اگر عمل ایمپلنت دندان با شکست مواجه شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

ایمپلنت دندان از میزان موفقیت 95-98٪ بالایی برخوردار است، اما این بدان معنا نیست که شکست در این درمان غیرممکن است. گاهی اوقات ممکن است بیمار متوجه شود که استخوان فک او با ایمپلنت تیتانیومی فیوز نمی‌شود (جوش نخورده است). این امر معمولاً در اثر عفونت در محل کاشت ایمپلنت ایجاد می‌شود (یا به خاطر بهداشت نامناسب دهان و دندان یا بر اثر اعمال فشار خیلی زود بر روی آن). اگر عمل ایمپلنت دندان شما با شکست مواجه شود، باید ایمپلنت برداشته شود و محل آن پاک‌سازی گردد. ممکن است پزشکان چند ماه بعد، دوباره این عمل را امتحان کنند، یا ممکن است کلاً یک گزینه ترمیمی دیگری را توصیه کنند.

چه چیزی کاشت دندان را از سایر گزینه‌های جایگزینی دندان برتری می‌دهد؟

ایمپلنت دندان دقیقاً مانند دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسد و همان عملکرد را دارد. آن‌ها از تحلیل رفتن استخوان در فک جلوگیری کرده و به صورتی خیلی طبیعی در لثه جای می‌گیرند. بیماران می‌توانند با اطمینان کامل غذا بخورند، مایعات بنوشند، صحبت کنند، لبخند بزنند و بخندند و می‌دانند که می‌دانند دندان‌هایشان دیگر از جایشان تکان نمی‌خورند. بیمارانی که ایمپلنت کاشته‌اند، می‌توانند به طور طبیعی مسواک بزنند و نخ دندان بکشند. به طور حیرت‌آوری میزان موفقیت ایمپلنت‌ها در بلند مدت، 95٪ است؛ و این میزان بسیار بالاتر از سایر گزینه‌های ترمیم دندان است.

آیا ممکن است برای کاشت ایمپلنت دندان سنم خیلی بالا یا خیلی پایین باشد؟

ایمپلنت‌های دندان می‌تواند برای بزرگ‌سالان در هر سنی مناسب باشد. ایمپلنت دندان برای زیر 18 سال توصیه نمی‌شود زیرا فک هنوز در حال رشد است و هنوز هم بافت استخوان کاملاً توسعه نیافته است.

آیا دلایلی وجود دارد که ممکن است نتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟

در مشاوره اولیه خود، از نظر صلاحیت خود برای این درمان مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت. گاهی اوقات، به دلایل پزشکی ممکن است برای برخی از بیماران کاشت دندان توصیه نشود. به عنوان مثال، اگر قبلاً رادیو تراپی در ناحیه‌ی فک خود داشته‌اید یا مبتلا به دیابت هستید که غیرقابل‌کنترل است.

اگر سیگار می‌کشید، به شما توصیه می‌شود که قبل از کاشت ایمپلنت، آن را ترک کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که میزان شکست در کاشت ایمپلنت برای کسانی که سیگار می‌کشند بسیار بیشتر است.

آیا می‌توانم دندان مصنوعی متحرک (قابل جا به جایی) را با ایمپلنت جایگزین کنم؟

بله. دندان مصنوعی یک راه‌حل پرطرفدار برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است، اما بعضی اوقات افراد تصمیم می‌گیرند که پروتزهای دندان مصنوعی خود را با ایمپلنت جایگزین کنند زیرا در فک ثابت هستند و دیگر نیازی به چسب زدن آن‌ها ندارند.

چرا ممکن است قبل از قرار گرفتن ایمپلنت، به پیوند استخوان احتیاج داشته باشم؟

ایمپلنت دندان مستقیماً در استخوان فک وارد و کاشته می‌شود، بنابراین دندان‌پزشک شما باید اطمینان حاصل کند که استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت وجود دارد. اگر بافت استخوان فک شما به اندازه کافی نباشد، می‌توان مقداری بافت استخوانی را از سایر قسمت‌های بدنتان، معمولاً ساق پا یا باسن، برداشته و آن را به استخوان فک پیوند داد.

پیوند استخوان بسته به محل استخوان، ممکن است تحت بی‌حسی موضعی یا در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی انجام شود. این عمل ممکن است مدت زمانی را به زمان کاشت ایمپلنت شما بیفزاید، اما می‌تواند برای موفقیت در عمل ایمپلنت ضروری باشد. اگرچه ممکن است آزاردهنده به نظر برسد، اما این یک عمل جراحی معمول است و جای هیچ نگرانی نیست.

تفاوت بین ایمپلنت دندان و بریج یا پل دندان چیست؟


ایمپلنت دندان به استخوان فک شما پیچ خورده می‌شود تا دندان جدید و مصنوعی بر روی آن قرار بگیرد، در حالی که پل دندان، از دندان‌های اطراف به عنوان پشتیبان یک دندان یا چند دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. گاهی اوقات، برخی از قسمت‌های سالم دندان‌های طبیعی شما باید برای نگه داشتن این پل‌ها تراشیده می‌شود، در حالی که کاشت دندان به دندان‌های مجاور آسیب نمی رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با متخصصین ایمپلنت اصفهان در کلینیک محتشم مشاوره داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست