مرتب، ردیف و صاف کردن دندان‌های کج و روی هم

1

برای صاف کردن دندان ها که به آن درمان ارتودنسی هم گفته می‌شود دندان‌ها، در همان قوسی که در کنار هم قرار گرفته‌اند، با استفاده از بریس جابجا شده و صاف‌تر می‌شوند. برای صاف کردن و ردیف کردن دندان‌ ها چندین روش وجود دارد. ما در کلینیک دندانپزشکی محتشم از بهترین بریس‌های موجود در بازار از جمله Quick Straight Teeth،Six Month Smiles ، ردیف کننده‌هایInman ، اینویزالاین، ردیف کننده‌های شفاف و اینکوگنیتو استفاده می‌کنیم.ونیرهای دندان یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی برای اصلاح طرح لبخند بوده و می‌توانند اثرات قابل ‌توجهی داشته باشند. می‌توان از ونیر دندان نیز برای مرتب کردن دندان‌ها استفاده کرد.

در کلینیک دندانپزشکی محتشم صاف کردن دندان‌ها و درمان‌های ارتودنسی به صورت تخصصی انجام می‌شود. کلینیک ما انواع مختلف درمان‌های تخصصی ارتودنسی را با بالاترین سطح کیفیت خدماتی که می‌توانید انتظار داشته باشید ارائه می‌دهد.

مارک و نوع بریسی که استفاده می‌کنیم به انتخاب شما و همچنین برخی عوامل دیگر از جمله میزان کجی دندان ها، اینکه به چه سرعتی می‌خواهید درمان را شروع کنید، اینکه می‌خواهید دندان‌هایتان در طول درمان چه شکلی باشند، اینکه می‌خواهید دندان‌هایتان با چه سرعتی جابجا شوند و همچنین بهترین بریس متناسب با سبک زندگی‌تان، بستگی دارد و با توجه به بریس استفاده شده هزینه ارتودنسی نیز متغیر می باشد.

روش‌های مرتب کردن دندان‌ها


سطح 1- بریس‌های سریع: از این بریس‌ها برای اصلاح 6 تا 8 دندان‌ جلویی که تنها کمی کج هستند و یا برای بیمارانی که قبلاً ارتودنسی دندان انجام داده‌اند و پس از درمان، دندان‌هایشان به دلیل کافی نبودن زمان استفاده از بریس به جای اول خود برگشته‌اند، استفاده می‌شود. برای این نوع درمان که معمولاً بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد از بریس‌های Quick Straight Teeth استفاده می‌شود.

سطح 2- بریس‌های متوسط: از این بریس‌ها در مواقعی استفاده می‌شود که دندان‌ها به‌هم‌ریخته‌تر هستند یا صاف کردن دندان ها سخت‌تر است. در چنین مواردی از بریس‌های سرامیکی یا فلزی استفاده می‌شود، و بیمار می‌تواند بریس‌های زبانی اینکوگنیتو را انتخاب کند (که در طرف داخلی دندان‌ها پنهان می‌شوند). درمان تقریباً 3 تا 9 ماه طول می‌کشد.

سطح 3- بریس‌های پیشرفته: برای درمان به‌هم‌ریختگی‌های پیچیده و در مواردی که دندان‌های عقبی نیاز به تنظیم دارند یا در جاهایی که ردیف کردن دندان ها برای اصلاح فک یا تنظیم سطح جونده دندان‌ها انجام می‌شود، از این بریس‌ها استفاده می‌شود. در چنین مواردی درمان 12 تا 24 ماه طول می‌کشد. ما برای این نوع درمان از بریس‌های سرامیکی یا فلزی از جمله بریس‌های زبانی اینکوگنیتو استفاده می‌کنیم (که در طرف داخلی دندان‌ها پنهان می‌شود) زیرا با این نوع بریس‌ها حتماً نتیجه دقیقی به دست آمده و زمان درمان نیز کاهش می‌یابد.

انواع بریس‌ها


Quick Straight Teeth

عموماً از بریس‌های Quick Straight Teeth برای درمان 6 تا 8 دندان جلویی استفاده می‌شود که در حد متوسط نیاز به ردیف کردن دارند. ما از براکت‌های شفاف جمینی 3 اِم (3M Gemini) استفاده می‌کنیم که قابل اطمینان بوده و عملکرد و زیبایی‌شان در سطح جهان شناخته شده است. این بریس های رنگ دندان تنها با وارد کردن فشاری ملایم بر دندان‌ها آن‌ها را با کمترین ناراحتی صاف و ردیف می‌کنند. این بریس‌ها تا حد زیادی شبیه به ردیف کننده‌های متحرک عمل می‌کنند، با این تفاوت که در این نوع بریس‌ها حرکت دندان‌ها قابل پیش‌بینی‌تر بوده و درمان تنها 12 هفته طول می‌کشد.

4

Six Month Smiles

Six Month Smiles یک درمان ارتودنسی کوتاه مدت است. در اینجا هدف ما زیباتر کردن ظاهر لبخند شما است. میانگین مدت این نوع درمان، با استفاده از براکت‌های شفاف و سیم‌های هم‌رنگ دندان، تنها 6 ماه است.

5

اینویزالاین

درمان اینویزالاین شامل استفاده از یک سری ردیف کننده‌های متحرک و تقریباً نامرئی است که باید هر دو هفته یکبار آن‌ها را تعویض کنید. ردیف کننده‌ها مخصوص دندان‌های شما ساخته می‌شوند.‌ با تعویض هر ردیف کننده، دندان‌هایتان نیز (کم کم و هفته به هفته) حرکت می‌کنند تا زمانی که به اندازه‌ای که توسط دندانپزشکتان تجویز شده صاف شوند.

6

ردیف‌های کننده شفاف

ردیف کننده شفاف (ارتودنسی متحرک) یک ابزار زیبایی متحرک شفاف است که برای حرکت جزئی دندان‌های بیماران 14 ساله و بزرگتر طراحی شده است. این فن‌آوری قادر است با استفاده از قالب‌های دقیقی که توسط ارتودنتیست تهیه می‌شوند دندان‌هایی که به‌هم‌ریخته‌اند، چرخیده‌اند یا به جلو و عقب کج شده‌اند را صاف کند. ردیف کننده‌های شفاف، با استفاده از قالب‌هایی که هر شش هفته یکبار در طول مدت درمان تهیه می‌شوند، برای دندان‌هایتان ساخته می‌شود. این نوع بریس‌ها شبیه اینویزالاین هستند با این تفاوت که از آن‌ها تنها برای موارد ساده استفاده می‌شود.

7

اینکوگنیتو

بریس‌های اینکوگنیتو نسل پیشرفته‌ای از بریس‌ها هستند که برعکس بریس‌های ریلی  متعارف که در جلوی دندان‌ها نصب می‌شوند مستقیماً پشت دندان‌ها مخفی می‌شوند. این وضعیت به شما امکان می‌دهد که بدون احساس خجالت به کارهای روزانه‌تان بپردازید زیرا این بریس‌ها عملاً از بیرون دیده نمی‌شوند. بریس‌های اینکوگنیتو برای تمامی گروه‌های سنی مناسب‌اند (کودکان، نوجوانان و بزرگسالان، خصوصاً آن‌هایی که دندان‌هایشان مشکلات پیچیده‌تری دارند). این بریس‌ها، مخصوص هر بیمار ساخته می‌شوند تا بیمار کاملاً راحت بوده و نتیجه دقیقی به دست بیاید. به همین منظور از جدیدترین فن‌آوری رایانه‌ای برای تهیه بریس‌ها استفاده می‌شود. این بریس‌ها به دلیل مخفی بودن، از نظر زیبایی بهترین گزینه بوده و همچنین یکی از بریس‌های مورد علاقه متخصصان ارتودنسی ثابت دندان ما هستند، زیرا اینکوگنیتو می‌تواند جابجایی‌های پیچیده دندان‌ها که مورد نظر دندانپزشک است را به طور دقیقی انجام دهد.

راه شما برای دستیابی به یک لبخند صاف‌تر و زیباتر در کلینیک دندانپزشکی محتشم هدف ما دستیابی به لبخند ایده‌آلی است که می‌خواهید تا آخر عمرتان داشته باشید. چیزی که حتماً در زندگی‌تان تغییر ایجاد خواهد کرد. بدین منظور می توانید برای دریافت یک نوبت مشاوره به صورت آنلاین درخواست نوبت کرده یا با شماره‌های 36252573  (031)  یا 36274484  (031) تماس بگیرید و  رزرو نوبت را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد:

بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

مقالات مرتبط
تماس با ما