ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین) ثابت و متحرک: بریس بدون سیم کشی

ارتودنسی

اعتماد به نفس شما چشم انداز شما زندگی شماست. و با اینویزیلاین، دستیابی به لبخندی که همیشه رویای آن را داشتید، دیگر یک هدف دست نیافتنی نخواهد بود.

اینویزیلاین دندان‌ها را با استفاده از یک سری الاینرهای تقریبا نامرئی و قابل جابجایی که به طور خاص برای دندان‌هایتان ساخته شده است، مرتب می‌کند. همانطور که هر دو هفته یکبار، الاینرها را جایگزین می‌کنید، دندان هایتان حرکت می‌کنند و به تدریج به سوی موقعیت نهایی پیش می‌روند. اینویزیلاین مناسب، شفاف و قابل جابجایی است و لبخند شما را بدون تغییر در زندگی‌تان، بهبود می‌بخشد. کاری که در حال حاضر بیش از 3 میلیون نفر در سراسر جهان انجام داده‌اند. پرتال اطلاع رسانی بهداشت دهان و دندان اینویزیلاین را به صورت زیر تعریف می‌کند: بریس‌های اینویزیلاین شامل الاینرهایی شفاف، سفارشی، و ساخته شده از پلاستیک فاقد BPA است. این الاینرها قابل جابجایی هستند، اما باید ساعات زیادی از طول روز برای رسیدن به نتایج مطلوب، مورد استفاده قرار گیرند.

اگر دندان های نامرتبی دارید ارتودنسی نامرئی میتواند با مزیت های قابل توجه خود جایگزین درمانی مناسبی برای ارتودنسی سنتی باشد.

برای کسب مشاوره و رزرو نوبت از کلینیک تخصصی دندانپزشکی محتشم با شماره 0313229810203132285822 تماس بگیرید.

انواع ارتودنسی نامرئی


برای رفع مشکلات بزرگ یا کوچک، اینویزیلاین به عنوان روشی انعطاف پذیر، راه حل‌هایی را با 4 نوع مختلف خود، برای رفع نیازهای اختصاصی شما ارائه می‌دهد:

اینویزیلاین کامل

این دوره‌ای است که بیشتر از بقیه استفاده می‌شود. از اینویزیلاین کامل برای درمان با شرایط پیچیده‌تر که نیاز به ارتودنسی دارند استفاده می‌شود. به طور متوسط ​​زمان درمان می‌تواند بین 12 تا 18 ماه باشد اما از فردی به فرد دیگر متفاوت است، زیرا هر فرد می‌تواند تعداد متفاوتی الاینر را برای بهبود لبخند خود سفارش دهد.

اینویزیلاین Lite

اینویزیلاین  Lite برای مواردی که ناهنجاری دندان‌ها پیچیدگی کمتری دارد، استفاده می‌شود، اینویزیلاین  Liteاز تعدادی الاینر شفاف استفاده می‌کند تا ناهنجاری‌های کوچک را به سمت رسیدن به یک لبخند زیبا، بهبود بخشد. برای کسانی که نیاز دارند موقعیت دندان‌های خود را قبل از استفاده از عمل‌های زیبایی تنظیم و صاف کنند، ایده‌آل است. که این می‌تواند با وینر یا بریج انجام شود اینویزیلاین یک راه حل عالی برای بهبود زیبایی است.

اینویزیلاین i7

جدیدترین متد افزوده شده به طیف وسیعی از درمان‌هایی است که خدمات اینویزیلاین حاصل می‌شوند. شامل یک دوره، با زمان بندی معمولا کوتاه‌تر از دوره یک اینویزیلاین استاندارد است. این روش برای افرادی که نیاز به اصلاحات جزئی دندانی دارند، طراحی شده است. این می‌تواند در مورد موارد ناهنجاری جزئی و یا شاید تنها در یک دندان، استفاده شود که همیشه در عکس‌ها بدنمایی می‌کند. در مواردی که درمان قبلی ارتودنسی انجام شده و کجی دندان مجددا عود کرده است، اینویزیلاین  i7می‌تواند یک راه حل مفید باشد.

اینویزیلاین نوجوانان

معمولا در نوجوانان دوره‌ای از تغییرات سریع در حال اتفاق افتادن است زیرا آنها در حال رشد هستند. اینویزیلاین نوجوانان برای کمک به این مسائل به همراه برخی ویژگی‌های خاص طراحی شده است. و 6 الاینر جایگزین را نیز ارائه می‌دهد تا در مواردی که الاینر گم می‌شود، توسط سگ خانواده خورده شده و یا در حین شستشو در ماشین لباس شویی نابود شده است، زیرا در جیب پیراهن جا گذاشته شده!، مشکلی پیش نیاید.

مزایای اینویزیلاین


 مزایا ارتودنسی

استفاده از بریس دندان یک راه حل برای مرتب کردن دندان‌ها است. با این حال، بریس‌های معمولی جذابیت کمتری دارند و کاملا ناراحت کننده هستند و می‌توانند دردناک باشند. به خصوص در بزرگسالان موجب خجالت می‌شوند. در چنین مواردی استفاده از ارتودنسی نامرئی یک جایگزین عالی است. در اینجا پنج دلیل آورده شده است که چرا ممکن است بخواهید اینویزیلاین را به جای ارتودنسی فلزی متداول انتخاب کنید:

ظاهر

بریس‌های شفاف اینویزیلاین بهتر به نظر می‌رسند. بریس‌های فلزی می‌توانند ظاهر دهان را غیر جذاب کنند، زیرا با قطعه‌های فلزی پر می‌شود. این امر، به ویژه در مورد بزرگسالان قابل توجه است و ممکن است غذا در بین آنها گیر کند بدون آن که حتی از آن آگاه باشند. بریس‌های روشن اینویزیلاین به سختی قابل مشاهده است. و وقتی فردی آنها را می‌پوشد، به سختی قابل تشخیص است که بریس روی دندان‌ها وجود دارد. پس در نتیجه، آنها عمدتا جذابتر از بریس‌های فلزی هستند.

راحتی

بریس‌های شفاف را می‌توانید هر زمان که لازم است، در بیاورید. هنگامی که یک متخصص ارتودنسی بریس‌های فلزی را به دندان کسی متصل می‌کند، بریس‌ها باید تا زمانی که ترمیم مورد نظر حاصل نشده است، روی دندان‌ها بماند. بریس‌های شفاف اینویزیلاین قابل جابجایی است.

اگر به هر دلیلی، افرادی که از الاینرهای دندان استفاده می‌کنند، مایل به برداشتن آنها برای مدت کوتاهی (برای خوردن یا نوشیدن) باشند، به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند.

ایمنی

بریس‌های شفاف ارتودنسی نامرئی آسیب به لثه و دندان را کاهش می‌دهند. اما بریس‌های فلزی معمولی، حاوی سیم و قطعات فلزی است که می‌تواند داخل دهان و لثه را سوراخ کرده و خراش دهد. بریس‌های شفاف، نرم و راحت هستند. و هیچ لبه تیز یا سیمی ندارند که باعث آسیب دهان شود. بریس‌های فلزی معمولی می‌تواند روی دندان‌های آسیب دیده و پوسیده  تاثیر بگذارد. این مشکلات در هنگام استفاده از ارتودنسی نامرئی وجود ندارد. به طور کلی، بریس‌های روشن باعث کاهش آسیب‌های معمول به لثه‌ها و حفره دهانی می‌شود.

طول دوره درمان

بریس‌های شفاف اینویزیلاین، دندان‌ها را سریع‌تر ترمیم می‌کند. در افرادی که بریس‌های فلزی استفاده می‌کنند، ممکن است که درمان آنها تا 5 سال طول بکشد. در صورتی که اینویزیلاین می‌تواند تنها یک سال تا یک سال و نیم طول بکشد تا ترمیم مورد نیاز را به اتمام برساند و دندان‌های شما را مرتب کند.

دانستن آنچه که باید انتظار داشته باشید

هیچ شگفتی در مورد اینویزیلاین‌های شفاف وجود ندارد. در روش ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین، بیماران دندانپزشکی تحت برنامه درمانی قرار می‌گیرند که کاملا کامپیوتری است. بنابراین، آنها دقیقا خواهند دانست که نتیجه ارتودنسی چگونه خواهد بود و و تا چه مدت نیاز به پوشیدن آنها دارند. ارتودنسی فلزی می‌تواند یک نوع درمان با روش آزمون و خطا باشد که هیچ پیش بینی راجع به آنچه نهایتا به دست می‌آید، نمی‌توان داشت.

بهترین افراد برای اینویزیلاین


افراد

آیا شما کاندید مناسبی برای اینویزیلاین هستید؟ این سوالی است که فقط دکتر ارتودنس شما می‌تواند جواب دهد، اما برخی از بیماران به این تکنیک‌های دندانپزشکی نسبت به دیگران سازگارتر هستند. در بیشتر موارد، اینویزیلاین به طور مشابه با ارتودنسی سنتی کار می‌کند گرچه هرکدام از این روش‌ها از نظر زیبایی شناسی کاملا متفاوت هستند. هر دوی این روش‌ها به آرامی دندان‌های شما را مرتب می‌کند. با این حال، اینویزیلاین با استفاده از یک سری الاینرهای شفاف انجام می‌شود که شما هر دو هفته یک بار آنها را تغییر می‌دهید. اما تعویض بریس‌های فلزی در ارتودنسی سنتی تنها می‌توانند توسط یک ارتودنتیست انجام شوند. در اینجا چند دسته از بیماران نام برده شده است که ممکن است مایل نباشند دندان‌های خود را به طور آشکار ترمیم کنند:

  • افرادی که فرصتی برای اینگونه کارها ندارند: آیا شما فقط نیاز به ردیف کردن دندان‌های خود دارید؟ اگر چنین است اینویزیلاین احتمالا یک راه حل خوب برای شما است. با این حال، درمان‌های اضافی ارتودنسی ممکن است برای شرایط پیچیده‌تر ضروری باشد. شما همچنین ممکن است به اندودنتیست نیاز داشته باشید، تا در صورتی که ابزار ترمیم کننده دندان لازم باشد، مورد بررسی قرار گیرد.
  • نوجوانان: دوره نوجوانی به اندازه کافی دشوار هست که بخواهد مشکلات ناشی از استفاده از ارتودنسی نیز به آن اضافه شود. خوشبختانه، بریس‌های مورد استفاده برای ارتودنسی نسبت به آنچه که نسل والدین شما استفاده می‌کردند، یک دنیا تفاوت دارد. آنها نسبت به سابق، راحت‌تر هستند و در رنگ‌های مختلفی وجود دارند. با این حال، برای نوجوانانی که می‌خواهند ارتودنسی کردن خود را مخفی نگه دارند، اینویزیلاین راه مناسبی است.
  • افرادی که مشکلشان، مربوط به فاصله بین دندان‌ها است: در بعضی موارد، اینویزیلاین یا بریس ممکن است بتواند بین فاصله بین دندان‌ها را ترمیم کند. با این حال، در برخی موارد، بیماران دندان‌های کوچک و قوس لثه بزرگی دارند. ارتودنسی نمی‌تواند این مشکل را حل کند، اما گزینه‌های زیبایی مانند ونیرها (روکش دندان) ممکن است بتوانند به رفع این مشکل کمک کنند.
  • کسانی که دندان‌های به هم ریخته دارند: گاهی اوقات هدف تنها، مرتب کردن دندان‌های به هم ریخته است. در موارد دیگر یک دندان یا دندان‌های عقل که هنوز کامل نشده‌اند، ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشند تا در آینده کج نشوند.
  • افراد فعال در مشاغل تجاری: فقط شما مطلع هستید که کار شما ممکن است تحت تاثیر ارتودنسی قرار گیرد یا خیر. با این حال، اگر شما به صورت روتین، سخنرانی می‌کنید یا در غیر این صورت در یک موقعیت کاری دارای برخورد با افراد زیادی هستید، شما ممکن است به سمت اینویزیلاین کشیده شوید. شما می‌توانید الاینرهای خود را موقعیت‌های بزرگ، عکس‌ها و جلسات در بیاورید، البته در صورتی که بیش از چهار ساعت در روز نباشد. با توجه به پورتال بهداشت و درمان دندانپزشکی بریس‌های شفاف یک انتخاب پرطرفدار در بین افراد شاغلی است که نگران هستند که بریس‌های آنها قابل مشاهده باشد و در نتیجه کمتر به صورت جدی به ارتودنسی فکر می‌کنند.

مراحل استفاده از الاینرهای اینویزیلاین


مراحل


 

 

 

اگر شما علاقه مند به اینویزیلاین هستید، احتمالا تمایل دارید که بیشتر در مورد این روش درمانی بدانید. اینویزیلاین عالی به نظر می‌رسد، اما آیا شما نیاز به جلسات طولانی و دشوار با دکتر ارتودنس خود برای رسیدن به لبخند زیبا خواهید داشت؟ جواب کوتاه و نه است’. از همان آغاز کار، درمان راحت و آسان است. برای ارائه نمایی از آنچه که انتظار می‌رود، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای روش اینویزیلاین آورده شده است:

دریافت مشاوره درباره اینویزیلاین

برای دریافت مشاوره به پزشک خود مراجعه کنید تا در صورت استفاده از اینویزیلاین برای شما، مراحل درمانی را آغاز کنید. این قرار ملاقات بسیار کوتاه است و شامل یک بررسی کوتاه از دندان‌های شما و فرصتی برای پرسیدن سوالاتتان خواهد بود. پزشک شما همچنین هزینه‌های درمانی و نحوه پرداخت هزینه‌ها را برای شما شرح خواهد داد.

بریس‌های اینویزیلاین

هنگامی که پرونده شما توسط پزشک ارتودنس شما تایید شد، الاینرهای اینویزیلاین سفارشی، سفارش داده می‌شود که برای دندان‌های شما درست می‌شود. تعداد الاینرهایی که نیاز دارید بستگی به میزان پیچیدگی برنامه درمانی شما دارد. معمولا هر دو هفته یکبار نیاز به مراجعه به دندانپزشک خواهید داشت. و ضروری است که الاینرهای خود را هر روز بین 20 تا 22 ساعت بپوشید.

چکاپ کردن

دکتر ارتودنس شما به شما یک اینولایزین می‌دهد و هر 6 تا 8 هفته میزان پیشرفت ترمیم دندان‌ها را بررسی می‌کند و به شما الاینرهای جدیدی خواهد داد. معمولا این جلسات روتین برای اطمینان از این است که همه چیز به همان صورت که برنامه ریزی شده است، پیش می‌رود. گاهی اوقات ممکن است نیاز به تنظیمات کوچکی در دندان‌های شما و یا بریس‌های اینویزیلاین وجود داشته باشد. برای مثال، ممکن است لازم باشد دکمه‌های رنگی به دندان‌هایتان متصل شود تا بتوانید الاینرها را در جهت خاصی حرکت دهید. اینها اتصالات اینویزیلاین نامیده می‌شوند.

اصلاحات

همانطور که به مراحل پایانی درمان خود می‌رسید، ممکن است نیاز به انجام برخی از اصلاحات اضافی داشته باشید تا بهترین نتیجه را بدست آورید. این هزینه‌ها در لیست هزینه درمانی شما لحاظ می‌شود و ممکن است شامل مجموعه‌ای از الاینرهای اضافی برای اصلاح نتایج حاصل از درمان باشد.

نگهدارنده‌ها

هنگامی که درمان شما کامل می‌شود، به شما نگهدارنده ثابت و یا متحرک داده می‌شود. قبل از اینکه استفاده از الاینرهای اینویزیلاین خود را متوقف کنید، پزشک شما به طور موقت یک نگهدارنده ثابت به پشت دندان‌هایتان متصل می‌کند که به طور دائمی آنها را در محل خود نگه دارد. این نگهدارنده، می‌تواند متحرک نیز باشد. نگهدارنده قابل جابجایی شما بسیار شبیه به الاینرهای اینویزیلاین است، اما لازم است که تا مدتی، فقط شبها آن را استفاده کنید.

مراقبت از اینویزیلاین پس از اتمام دوره درمان


مراقبت

بزرگ‌ترین بخش مراقبت از اینویزیلاین شما این است که بدانید که چه کارهایی را انجام ندهید. الاینرهای شفاف اینویزیلاین می‌توانند به راحتی رنگ بگیرند، بنابراین مهم است که هنگام پوشیدن آنها هیچ چیز دیگری بجز آب نخورید و ننوشید، زیرا موجب رنگ گرفتن آنها می‌شود. شما نباید از خمیردندان برای تمیز کردن الاینر خود استفاده کنید، زیرا می‌تواند آن را خراش دهد و فضایی را برای رشد باکتری‌ها ایجاد کند.

هرگاه الاینرهای خود را در می‌آورید، همیشه آنها را بلافاصله شستشو دهید، تا بزاق دهان روی آن باقی نماند و خشک نشود. پس از تمیز کردن الاینر، مطمئن شوید که آن را در تمیزکننده مخصوص دندان مصنوعی یا یک محصول مورد تایید برای اینویزیلاین قرار داده‌اید. قبل از قرار دادن الاینر درون ظرف مخصوصش، همیشه آن را بشویید. ممکن است ذرات باقیمانده غذا وقتی الاینرهای خود را در ظرفش قرار می‌دهید، از قبل در آنجا مانده باشند، که می‌تواند باعث تخریب و آسیب دیدن الاینر شود. اطمینان حاصل کنید که الاینرهای خود را با دقت شستشو می‌دهید تا از خراشیدگی آن جلوگیری شود. در نهایت، هنگام شستشوی سریع آنها از یک شوینده ضد باکتریایی استفاده کنید. این یک راه عالی برای دور نگه داشتن الاینرهای اینویزیلاین خود از شر باکتری‌ها است.

معایب ارتودنسی نامرئی


 با اینکه ارتودنسی نامرئی دارای مزیت است دارد اما با این حال بدون مشکل هم نیست. برخی از مشکلات ارتودنسی نامرئی عبارت است از:

  1. با توجه به این که متحرک است نیاز به همکاری بیمار دارد. و احتمال گم شدن پلاک وجود دارد.
  2. بعضی از ناهنجاریهای دندانی فکی شدید و اسکلتال ( استخوانی) با این روش قابل حل نیست.
  3. هزینه ارتودنسی نامرئی از مدل های دیگر ارتودنسی خیلی بیشتر است.

هزینه ارتودنسی نامرئی


 شکی نیست که هزینه ارتودنسی یکی از عامل‌های تاثیرگذار بر تصمیم گیری درباره شروع درمان و محل انجام آن است. هزینه ارتودنسی نامرئی به حق الزحمه متخصص، شدت مشکل و طرح درمان بستگی دارد. حق مشاوره دندانپزشکان نیز متغیر است. برخی کلینیک‌ها و دندانپزشکان مشاوره و ارزیابی مناسب بودن ارتودنسی نامرئی را رایگان انجام می‌دهند.

به علاوه پزشکان طرح‌های متفاوتی را برای پرداخت هزینه درمان پیشنهاد می‌کنند و عموماً لازم نیست که کل هزینه یکجا پرداخت شود. اگر بیمه هزینه درمان ارتودنسی را بپردازد، ارتودنسی نامریی نیز به همان اندازه ارتودنسی فلزی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

پرسش و پاسخ درباره اینویزیلاین


 در این بخش می‌توانید پاسخ به برخی از سوالات خود در مورد اینویزیلاین را پیدا کنید:

چگونه اینویزیلاین دندان‌ها را تمیز نگه داریم؟

الاینرهای اینویزیلاین را می‌توان با مسواک زدن تمیز کرد و آنها را آب آشامیدنی شستشو داد. درست همانند دندان هایتان، هرچقدر که بهتر آنها را بشویید، آنها تمیزتر باقی خواهند ماند.

آنها از چه چیزی ساخته شده‌اند و شبیه چه چیزی هستند؟

الاینرهای نامرئی ارتودنسی نامرئی از مواد شیمیایی در درجه حرارت بالا ساخته شده است که به طور منحصر به فرد برای سیستم اینویزیلاین توسعه یافته‌اند. الاینرها به صورت سفارشی برای شما ساخته شده و به راحتی بر روی دندان‌هایتان قرار می‌گیرند.

حداقل سن بیمار که پزشک می‌تواند از روش اینویزیلاین استفاده کند، چقدر است؟

بر اساس تجربه، اینویزیلاین می‌تواند برای درمان اکثر مراجعان از جمله بزرگسالان و نوجوانانی که مایل به داشتن طرح لبخند بهتر هستند، مورد استفاده قرار گیرد. برای نوجوانان، با متخصص اینویزیلاین تماس بگیرید تا ببینید آیا اینویزیلاین نوجوانان می‌تواند گزینه درمانی مناسبی برای فرزند شما باشد.

آیا درمان اینویزیلاین دردناک است؟

بعضی از افراد ممکن است در ابتدای هر مرحله جدید درمانی، زمانی که از یک الاینر جدید استفاده می‌کنند، موقتا، ناراحتی جزئی را برای چند روز تجربه کنند. این طبیعی است و معمولا با احساس نوعی فشار توصیف می‌شود. این نشانه می‌دهد که الاینرها در حال کار کردن هستند و دندان‌هایتان را به تدریج حرکت می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا به نتیجه نهایی و مطلوب خود برسید. این ناراحتی معمولا چند روز طول می‌کشد.

آیا این روش برای مواردی که فک بالا جلوتر است نیز قابل استفاده است؟

یک متخصص اینویزیلاین می‌تواند از اینویزیلاین برای درمان جلو آمدگی فک، در اکثریت قریب به اتفاق بزرگسالان و نوجوانان استفاده کند. برای تعیین این که اینویزیلاین برای این مشکل شما مناسب است یا خیر، با یک متخصص  اینویزیلاین مشورت کنید.

آیا بریج در درمان اینویزیلاین لازم است؟

از آنجا که بریج‌ها به طور محکم دو یا چند دندان را به یکدیگر متصل می‌کنند، مقاومت قابل توجهی در برابر حرکت دندان‌ها ایجاد می‌کنند. دندانپزشک شما قادر خواهد بود که تعیین کند آیا بریج‌ها برای درمان شما لازم هستند یا خیر.

آیا قاب دندان در درمان اینویزیلاین لازم است؟

قاب‌های دندانی معمولا جز درمان اینویزیلاین نیستند. با این حال، گاهی کامپوزیت‌های رنگی به نام “اتصالات” بر روی دندان‌ها متصل می‌شوند تا به امکان حرکات خاصی کمک کنند. در این موارد، محل قاب باید با دقت ارزیابی شود. ارائه دهنده اینویزیلاین می‌تواند مشاوره بیشتری را در این خصوص ارائه دهد.

من در حال حاضر از ارتودنسی معمولی استفاده می‌کنم، آیا می‌توانم آن را به اینویزیلاین تغییر دهم؟

تعداد قابل توجهی از بیماران با ترکیبی از روش ارتودنسی سنتی و اینویزیلاین درمان می‌شوند. برای تعیین اینکه کدام روش بهترین درمان برای شما است با یک متخصص اینویزیلاین مشورت کنید.

اگر پاسخ سوال خود را در این صفحه پیدا نکردید به راحتی می‌توانید آن را در باکس دیدگاه وارد کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ آن را توسط پزشک متخصص دریافت کنید.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس