1

آیا هنگام خندیدن لثه های شما نمایان می شود؟ آیا هنگام خندیدن دستتان را جلوی دهانتان می گیرید یا اینکه سعی می کنید طوری نخندید که طرح لبخند لثه ای شما آشکار شود؟ اگر به دنبال راه هستید که لبخند لثه‌ای خود را تصحیح کنید و طرح لبخند دندان زیبا داشته باشید ، جواب شما همین جاست و جای درستی آمده اید.

در کلینیک دندان پزشکی محتشم ، ما می توانیم لبخند لثه ای را با انجام روش های ساده جراحی پلاستیک لثه ای درمان کنیم و شما قطعا از نتایج نهایی این عمل جراحی بدون درد، که لبخندی زیبا و طبیعی است شگفت زده خواهید شد.

لبخند لثه ای چیست؟


لبخند لثه ای به حالتی می گویند که شخص در هنگام خندیدن میزان زیادی ( بیش از حد معمول) از لثه اش  نمایان می شود و نسبت نمایان شدن دندان ها به لثه ها در هنگام خندیدن شخص نا متناسب است. این درست است که داشتن لبخند لثه ای یکی از انواع حالاتی است که اناتومی صورت یک فرد می تواند داشته باشد و این امری طبیعی است ، اما برخی افراد به خاطر داشتن لبخند لثه ای احساس خجالت  و عدم اعتماد به نفس می کنند و از ظاهر خود راضی نیستند. این افراد شکل چهره خود هنگام خندیدن را دوست ندارند و تمایل دارند راهی برای اصلاح طرح لبخند لثه ای بیایند. خبر خوب این است که راهی وجود دارد که میتوان به سادگی با جراحی لبخند لثه ای و یا روش های غیر جراحی آن را درمان کرد.

با انجام عمل درمان لبخند لثه ای می توانید از داشتن لبخندی زیبا و جذاب لذت ببرید و لبخند زیبای خود را با اعتماد به نفس کامل نمایان کنید. شما می توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر یا گرفتن نوبت برای انجام درمان لبخند لثه ای در کلینیک دندانپزشکی محتشم و اطلاع از هزینه اصلاح لبخند لثه ای ، با شماره های 36252573 (031) یا 36274484  (031) تماس بگیرید.

علت داشتن لبخند لثه ای


 لبخند لثه ای می تواند بر اثر عوامل متعددی به وجود آید از جمله:

  • رشد بیش از اندازه بافت لثه ای بر اثر مصرف داروهایی مانند دیلانتین،سیکلوسفورین و داروهای گروه مسدود کننده کانال کلسیم می تواند از دلایل ایجاد لبخند لثه‌ای شود.
  • رشد بیش از اندازه بافت لثه ای بر اثر انجام ارتودنسی
  • التهاب لثه ها بر اثر نبود بهداشت دهان و دندان ، بیماری لثه یا عمل های ترمیمی دندان که به خوبی و درستی انجام نشده اند.
  • بزرگ بودن بافت لثه ای بر اثر عوامل ارثی و اختلالات متابولیک
  • بزرگ بودن فک بالایی
  • فعالیت بالای ماهیچه لب بالایی که باعث می شود هنگام خندیدن لب بالایی بیش از اندازه بالا برود
  • رشد بیش از اندازه قسمت بیرونی استخوان فک بالا

انواع لبخند لثه ای


میزان لثه ای بودن لبخند و نیاز به تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای با اندازه گیری ارتفاع لثه ای که هنگام خندیدن نمایان است مشخص می شود و این میزان نسبت، با ارتفاع دندان ها مقایسه می شود. لبخند لثه نما میتواند خفیف، متوسط،پیشرفته و شدید باشد.

یلبخند لثه ای خفیف

در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان کمتر از 25% باشد ، میزان لثه ای بودن لبخند، خفیف است.

8
لبخند لثه ای متوسط

در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بین 25%  تا 50% باشد ، میزان لثه ای بودن لبخند، متوسط است.

9

لبخند لثه ای پیشرفته

در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بین 50%  تا 100% باشد ، شخص لبخند لثه نما پیشرفته دارد.

10

لبخند لثه ای شدید

در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بیش از 100% باشد ، به این معنی است که ارتفاع لثه از ارتفاع دندان بیشتر است و میزان لبخند لثه ای شدید است.

11

نحوه نمایان شدن لثه ها هنگام خنده می تواند متفاوت باشد ، با نقبل قیمت اصلاح لبخند لثه ای برای همه آنها راهکاری موجود است . مثلا ممکن است لثه ی بالای تنها یکی از دندان ها نمایان باشد یا این که لثه ی گروهی از دندان ها نمایان باشد. برخی افراد از نمایان شدن لثه ها در قسمت جلویی دندان ها شکایات دارند و برخی دیگر بیشتر از نمایان شدن لثه ها در قسمت های کناری ناراضی هستند. همچنین ممکن است در یک طرف دندان ها میزان لثه ای بودن لبخند بیشتر باشد یا این که در دوطرف به یک شکل باشد که به آن لبخند لثه ای متقارن یا نامتقارن گفته می شود.  به هر حال فرقی نمیکند که لبخند لثه ای از چه نوعی است، در تمامی این موارد راهی برای درمان و اصلاح طرح لبخند وجود دارد.

12

روش های درمان


در صورتی که از داشتن لبخند لثه ای رنج می برید، مجبور نیستید تا آخر عمر با آن زندگی کنید چرا که راهی برای درمان و اصلاح لبخند لثه ای هست. سه روش برای درمان لبخند لثه ای وجود دارد : جراحی زیبایی لثه برداری ، جراحی افزایش طول تاج و جراحی پایین آوردن لب بالایی. اینکه از چه روشی باید برای درمان لبخند لثه ای شما استفاده شود پس از معاینه توسط متخصص با تجربه در زمینه لبخند لثه ای تعیین می شود و به عواملی همچون میزان لثه ای بودن لبخند ، آناتومی اسکلت صورت و فک شما و میزان حرکت ماهیچه های لب بالایی بستگی دارد همچنین در جلسه معاینه و مشاوره اولیه هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای با توجه به روشی که برای شما مناسب است تعیین میگردد .

جراحی لثه برداری

جراحی لثه برداری یک روش ساده است که برای درمان لبخند لثه ای خفیف و متوسط به کار می رود. این روش برای برداشتن بافت اضافی لثه و شکل دادن به خط لثه استفاده می شود. برای برداشتن بافت لثه اضافی از لیزر مخصوص دندانپزشکی یا روشی به نام جراحی با پرتو استفاده می شود. این روش بدون درد است و نیازی به بخیه زدن لثه در آن نیست و دو هفته پس از انجام این روش لثه ها کاملا بهبود می یابند.

13

جراحی افزایش طول تاج

لبخد لثه ای شدید تر به روش های پیشرفته تری نیاز دارد. در این موارد برای کاهش بافت لثه ای از روشی به نام افزایش طول تاج دندان استفاده می شود. جراحی افزایش طول تاج تحت بی حسی موضعی انجام می شود تا بیمار دردی را حس نکند. در حین انجام این جراحی لثه بافت لثه ای کنار زده می شود تا جراح به قسمت بافت استخوانی که دندان را در بر گرفته دسترسی پیدا کند. قسمتی از بافت نرم برداشته می شود و همچنین بخشی از بافت استخوانی که در پایین دندان هست نیز شکل داده می شود و لثه نیز به میزان مورد نیاز و به شکل مناسب برداشته می شود. در نتیجه انجام این روش، ارتفاع بسیار بیشتری از دندان نمایان می شود و بافت لثه ای کنار زده می شود و کمتر آشکار است.

14

جراحی پایین آوردن لب بالایی

روش پایین آوردن لب ،برای کاهش بالا رفتن لب هنگام خندیدن و در نتیجه کاهش ارتفاع لثه ای است که هنگام خندیدن نمایان می شود و این روش اصلاح لبخند لثه ای معمولا در مواردی استفاده می شود که ماهیچه های لب بالایی بیمار هنگام خنده، بیش از حد حرکت می کند و لب را به سمت بالا می کشد و یا این که لبخند لثه ای بیمار بر اثر مشکلاتی اسکلتی و استخوان بندی اوست که موجب نمایان شدن سطح وسیعی از فک بالا هنگام خنده می شود. با انجام این جراحی کوچک در هنگام خندیدن شخص، میزان بسیار کمتری از لثه نمایان است و این روش در مقایسه با انجام جراحی فک بسیار ساده و آسان است و به راحتی در مطب دندانپزشک قابل انجام است و هزینه اصلاح طرح لبخند در آن پایینتر می باشد.
جراحی پایین آوردن لب تحت بی حسی موضعی انجام می شود ، این بی حسی مشابه همان بی حسی است که برای انجام ترمیم های دندانی معمولی در دندانپزشکی زیبایی به کار می رود. در این روش یک برش در قسمت بافت لثه ای و بافت نرم مخاطی بالایی دندان ها زده می شود ، قسمتی از بافت نرم برداشته می شود و دوباره دو قسمت به همدیگر بخیه زده می شوند و به این صورت به سمت پایین کشیده می شود و لثه را پوشش می دهد. با پایین کشیدن لب توسط این عمل میزان حرکت ماهیچه های لب نیز محدود می شود. نتایج انجام عمل داشتن لبخندی زیباتر و کاهش میزان لثه ای بودن لبخند می باشد.

15

 

مطالب مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس